У ГПУ спростовують переслідування Шабуніна, а Шокіна називають захисником "прокурорів Сакварелідзе"

Генеральна прокуратура не розпочинала кримінальне переслідування керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, про обшуки його, а також працівників ГПУ, що займалися справою "діамантових прокурорів", не йдеться
Depo.Влада
27 березня 2016 16:23
ФОТО: depo.ua
У ГПУ спростовують переслідування Шабуніна, а Шокіна називають захисником "прокурорів Сакварелідзе"
У ГПУ спростовують переслідування Шабуніна, а Шокіна називають захисником "прокурорів Сакварелідзе"

Про це під час брифінгу заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко, коментуючи рішення Печерського райсуду Києва про надання ГПУ доступу із правом вилучення речей і документів Центру протидії корупції, передає depo.ua.

За словами Куценка, в ухвалі суду йдеться про "доступ до документів, пов'язаних із отриманням Центром іноземної допомоги".

"Доступ - це фактично говорить про те, що ми хочемо подивитися на ці документи разом із паном Шабуніним. Ініціатива - не наша, не Генпрокурора, не будь-якого заступника. Ініціатива надійшла від народних депутатів з різних фракцій, які попросили ГПУ перевірити ефективність та законність використання коштів іноземної допомоги", - заявив Куценко і продемонстрував лист-звернення нардепів.

За його словами, серед нардепів, що підписалися під зверненням, є представники фракцій БПП і "Народний фронт" - Розенблат, Нєдава, Вінник, Дейдей, Логвинський, Лубінець та інші.

Куценко зазначив, що ГПУ "викладала цей документ на сайті".

"Відповідно до заяви нардепів ми внесли дані (про отримання Центром коштів, - ред.) до Єдиного реєстру кримінальних розслідувань... Провадження є фактовим", - наголосив Куценко.

"Ні про які репресивні дії щодо Шабуніна не йдеться... Жодних кримінальних проваджень стосовно будь-якої особи, зокрема Шабуніна, його колег та підлеглих - немає, про будь-які обшуки не йдеться", - запевнив Куценко.

Він додав, що йдеться про "доступ до документів для огляду та вивчення", що планується зробити "виключно разом з паном Шабуніним".

Нагадаємо, що, згідно з вищезгаданим судовим рішенням, слідчі ГПУ в 20-денний термін можуть мати доступ до речей і документів Центру, копій договорів про відкриття та обслуговування банківських рахунків, довіреностей, карток зі зразками підписів посадових осіб організації, печаток, договорів на встановлення системи Клієнт-Банк, виписок з номерами телефонів, IP-адрес, з яких проходило з'єднання системи Клієнт-Банк, а також датами проведення зазначених з'єднань.

Крім того, 25 березня біля будівлі Генеральної прокуратури України відбувся мітинг за відставку генпрокурора Віктора Шокіна і проти ймовірних звільнень співробітників ГПУ, які займалися справо "діамантових прокурорів". Заступник глави ГПУ Давид Сакварелідзе тоді прямо звинуватив генпрокурора Віктора Шокіна в репресіях проти його "молодої команди", зокрема в підготовці обшуків у невгодних слідчих і прокурорів. Воночас у ГПУ відповіли, що не збиралися їх обшукувати

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада