У ГПУ пояснили, чому тягнуть з конфіскацією активів Януковича і Ко

Генпрокуратура України пояснює тривалість процесу конфіскації активів "Сім'ї" Януковича, отриманих незаконним шляхом, специфікою українського законодавства
Depo.Влада
11 вересня 2015 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

Як повідомили в ГПУ, на даний час заарештовано низку активів і триває розслідування низки кримінальних справ проти представників колишньої політичної еліти, зокрема, екс-президента Віктора Януковича і його сина Олександра Януковича, екс-голови Національного банку України Сергія Арбузова, а також екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова і екс-міністрів Олени Лукаш, Дмитра Табачника, Раїси Богатирьової, Олександра Клименка, Едуарда Ставицького, Юрія Колобова та Миколи Присяжнюка.

"Згідно з чинним кримінальним процесуальним законодавством України, конфіскація заарештованого майна можлива тільки після винесення судом обвинувального вироку і виключно на підставі чинного рішення суду про конфіскацію. Тільки після отримання таких судових рішень можна розпочати процедуру повернення з-за кордону незаконно виведених коштів", - йдеться у повідомленні.

За інформацією ГПУ, у ході слідства активи зазначених чиновників в Україні заарештовано. Зокрема, накладено арешт на грошові кошти на рахунках у банках у сумі 2,186 млрд грн, 4,5 млн дол. США і 7,2 млн євро; цінні папери на 1,067 млрд грн і акції на 620 млн грн; кошти підконтрольних компаній на 1,6 млрд грн і 170 млн дол. США; вилучені під час обшуків кошти на 5 млн дол. США.

Також, як повідомили в ГПУ, заблоковані активи цих осіб за кордоном на суму 104 млн дол. США, 122 млн швейцарських франків і 22 млн євро.

У ГПУ запевнили, що вживають заходів для перешкоджання виведенню заарештованих активів з країни. 

Нагадаємо, наприкінці липня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до правоохоронних органів з проханням прискорити роботу з конфіскації 1,5 млрд дол., які були заарештовані у 2014 році у рамках розслідувань діяльності компаній, наближених до екс-президента Януковича.

Більше новин про політику читайте у рубриці Влада.depo.ua