У ГПУ пояснили, чому суд не арештував майно Табачника

Згідно з чинним законодавством, Печерський суд Києва не міг заарештувати майно екс-міністра освіти та науки Дмитра Табачника, оскільки воно переписано на третю особу

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник генерального прокурора України Віталій Касько, передає depo.ua.

"На сьогоднішній день за чинним Кримінально-процесуальним кодексом неможливо арештувати майно третіх осіб, тому що з формальної точки зору, якщо майно переписано на іншу особу, його арештувати неможливо. Для наших європейських партнерів незрозуміло, як так легко можна уникнути арешту майна в разі, якщо орган обвинувачення має докази його злочинного походження", - сказав Касько.

Разом з тим він зазначив, що у випадку з Табачником можна було застосувати спецконфіскацію, якій підлягає будь-яке майно, яке здобуте злочинним шляхом. "В такому разі слідчому судді дозволяється приймати рішення про арешт цього майна, навіть якщо вого формально знаходиться у власності третіх осіб", - зазначив заступник генпрокурора. 

При цьому він підкреслив, що це не означає, що можна арештовувати майно будь-кого за будь-що, "оскільки всі стандарти і вимоги прописані в чинному законодавстві". "У Кримінальному кодексі є стаття, до якої не дочиталися автори критики - ст. 96 зі значком 2, де є вичерпний перелік вимог до майна, яке підлягає спецконфіскації, а також стандарти доведення, коли йдеться про третії осіб. Не може підлягати спецконфіскації майно, якщо особа не знала про злочинний характер такого майна", - пояснив Касько.  

Нагадаємо, 23 жовтня Печерський районний суд Києва не зміг арештувати нерухомість (квартиру, будинок і землю) екс-міністра освіти та науки Дмитра Табачника, який перебуває в розшуку.

Як з’ясувалося, що у вересні Табачник подарував цю нерухомість своїй матері Аллі Табачник.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme