У ГПУ перелічили звинувачення Януковичу і його поплічникам

Проти екс-президента України Віктора Януковича та його наближчого оточення розслідуєтья низка кримінальних справ, в основному пов'язаних із репресіями та економічними злочинами

Про це йдеться у відповіді відомства на запит   журналістки Катерини Сергацкової ресурсу "Доступ до правди", передає Depo.ua.

Зокрема, тривають такі досудові розслідування у кримінальних провадженнях за підозрою:

Віктора Януковича у заволодінні спільно з іншими посадовцями державним майном, а саме комплексом "Пуща-Водиця" урочища "Межигір’я" на загальну суму понад 540 млн. грн.; ділянкою 17,48 га у заповіднику Сухолуччя на суму 22,5 млн. грн; за фактом одержання хабаря 26,6 млн. грн під виглядом авторської винагороди від ТОВ "Друкарня "Новий світ", а також незаконного створення та фінансування за рахунок держбюджету на суму 220 млн грн телекомунікаційної мережі спеціального призначення на базі "Укртелекому".

Крім того, Янукович фігурує у розслідуванні щодо так званих законів 16 січня, ухвалених шляхом фальсифікації, а також "за фактом створення злочинної організації та вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів, внаслідок чого у січні – лютому 2014 року заподіяно смерть 78 особам та спричинено вогнепальні поранення 180 особам".

Також тривають розслідування за підозрою:

Віталія Захарченка, екс-голови МВС, щодо створення злочинної організації та масових вбивств на Майдані, поставки та надання вказівки на застосування проти мітингувальників спецзасобів виробництва Росії та розтрати коштів на суму 1,177 млн грн. 

Віктора Пшонки, екс-генпрокурора, у заволодінні державними коштами на суму 68,3 млн грн, призначених на поточний ремонт будівель ГПУ, а також у сприянні протидії мирним акціям протесту;

Олександра Януковича, колишнього народного депутата, за ухилення від податків ПАТ "Артемівськ-Вайнері";

Миколи Азарова, екс-прем’єр-міністра, за ті самі 220 млн грн державних коштів на створення телекомунікаційної мережі спеціального призначення на базі "Укртелекому", в розкраденні яких звинувачується Віктор Янукович, плюс протидія мирним акціям протесту, а також за організацію ухвалення постанов Кабміну, що розширювали застосування спецзасобів проти мітингувальників;

Едуарда Ставицького, екс-міністра енергетики та промислової політики, за фактом виведення з державної власності комплексу "Пуща-Водиця" урочища "Межигір’я" та земельних ділянок площею 104 га.

Зазначені кримінальні провадження в одне не об’єднані, а досудові розслідування зупинені у зв’язку із розшуком підозрюваних, наголошують у ГПУ.

Водночас зупинені досудові розслідування за підозрою екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка "у зв’язку з переховуванням підозрюваного від органів слідства та суду".

Крім того, ГПУ розслідує кримінальні провадження щодо Олександра Арбузова, екс-голови Нацбанку, та Раїси Богатирьової, екс-віце-прем’єра та екс-міністра охорони здоров’я.

У зв’язку з переховуванням від органу досудового розслідування  їх оголошено в розшук, а Арбузов, за словами ГПУ, перебуває також у міжнародному розшуку Інтерполу.

Нагадаємо, що, за даними ГПУ, до українського бюджету мають бути повернуті понад  3 млрд грн, арештовані у рамках кримінальних проваджень щодо екс-президента Віктора Януковича і його соратників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна