У ГПУ назвали заяви Сакварелідзе маніпуляцією

ГПУ заперечує інформацію Давіда Сакварелідзе щодо порушення проти його команди кримінальних проваджень та називає його заяви маніпуляцією
Depo.Влада
26 лютого 2016 17:41
ФОТО: depo.ua

Таку позицію Генпрокуратури висловив прокурор ГПУ Владислав Куценко у коментарі "Українській правді", передає depo.ua.

"Вважаю такі дії свідомою маніпуляцією та намаганням ввести в оману суспільство", - зазначив Куценко.

Він заявив, що документи, які виклав Давід Сакварелідзе на своїй сторінці стосуються лише 4, а не 7 кримінальних проваджень.

Куценко також зазначив, що жодне з цих проваджень не розслідується по відношенню до конкретної особи.

"Всі вказані провадження є фактовими, а отже не стосуються конкретних осіб. При цьому що цікаво, одне з проваджень, вказаних Давідом, взагалі розпочато його безпосереднім підлеглим. Його зареєстрував Безрукий Т.Р., який прямо підпорядковується Сакварелідзе, та якого він сам рекомендує на одну із посад в Генінспекції", - заявив Куценко.

Два інші кримінальні провадження (останні цифри в номерах - 1343 та 1453), за словами прокурора, закрили в липні минулого року.

"Єдиними відкритим провадженням, з тих, про які зазначив Давід, є провадження (останні цифри в номері 1610 ) відкрите за заявою адвокатів Корнійця у відповідності до статті 214 ст. КК. Адвокати підозрюють прокурорів у фальсифікації експертиз щодо вартості діамантів, знайдених у "діамантових прокурорів", - заявив Куценко.

Він вказав, що за першою експертизою вартість знайдених у так званих "діамантових прокурорів" коштовностей було оцінено у $700. "При цьому друга експертиза вже демонструє, що вартість діамантів складає біля $15 тис, а третя - біля $25 тис", - заявив Куценко.

Відповідно до норм КПК ми не мали права відмовити адвокатам Корнійця у відкритті кримінального провадження. Але знову таки воно є фактовим. Жодній особі не повідомлено підозру. І жодного тиску на слідчих чи прокурорів не здійснюється", - заявив Куценко.

Нагадаємо, що раніше заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе опублікував виписки по кримінальних справах, які були ініційовані різними підрозділами прокуратури проти реформаторів в ГПУ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада