У Гонтаревої поскаржилися, що офшори за рік висмоктали з України $6 млрд

У Національному банку України вважають, що без вирішення проблеми офшорів неможлива суттєва лібералізація валютного регулювання

Про це повідомила прес-служба Нацбанку у відповідь на запит "РБК-Україна", передає depo.ua.

Так, регулятор працює з Державною службою фіскальної над створенням спільної концепції. Зустріч, що відбулася 21 березня 2016 року, стала першою.

Серед іншого в концепції має бути передбачений автоматичний обмін інформацією з фіскальними органами інших країн і контроль над трансферним ціноутворенням, відзначають у Нацбанку, але уточнюють, що "про основні напрямки концепції, як і терміни її реалізації, поки говорити передчасно, оскільки НБУ і ДФС ще не розробили єдине бачення концепції"

За даними Нацбанку, в 2015 році в офшорні зони, список яких затверджений Кабміном (плюс Кіпр), з України по платіжному балансу було спрямовано 6 млрд доларів, що більш як удвічі менше суми за 2014 рік (13,1 млрд дол.). З офшорних зон (плюс Кіпр) в 2015 році в Україну по платіжному балансу надійшло 4 млрд доларів (у 2014 році було 7,8 млрд дол.).

Нагадаємо, що 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

Журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka - четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.  Сам Порошенко такий висновок спростовує. А Rothschild Trust підтверджує, що він передав свою частку корпорації Roshen у так званий "сліпий траст" 14 січня 2016 року.

Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна