У "Голосі" розповіли, яким бачать замороження війни на Донбасі

Голова фракції "Голос" Сергій Рахманін вважає, що в ситуації з військовими діями на території Донбасу, єдиний реальний сценарій їх припинення – замороження

Про це він розповів в інтерв’ю виданню "Українська правда", передає Depo.ua.

Рахманін пояснив, що в України є три варіанти вирішення питання. Перший – Мінські угоди, які не діють. Другий – військовий, але на нього не згодні ані президент, ані українці, ані західні партнери. І третій – замороження конфлікту.

"Є варіант третій, не дуже радісний, поганий, але річ у тім, що виходів з війни немає добрих, вони всі погані. Треба просто обирати між поганим і найменш поганим – це замороження ситуації", – заявив політик.

Він вважає, що в разі замороження конфлікту не буде капітуляції.

Після цього завдання України буде в тому, щоб створити такі умови життя для громадян і розвитку країни, щоб жителі з території Донбасу самі проявили ініціативу і захотіли возз’єднання з суверенною Україною.

"Тобто ніяких Мінських угод, ніяких автономій, ніяких особливих статусів. Це фіксація ситуації в тому вигляді, в якому вона є. Це не означає відступ чи наступ. Це означає проведення демілітаризованої зони, яку б я назвав не кордоном, а тимчасовою адміністративною смугою. Сьогодні це лінія фронту або лінія розмежування, лінія розведення… Ії фіксація означає, що з цього моменту припиняються бойові дії з обох боків, і ми поступово дипломатичним шляхом доводимо до того, що зникає військова загроза", – пояснив Рахманін.

Що стосується обстрілів, то політик вважає, що цю проблему не можна буде вирішити за один день.

Рахманін також пояснив, що буде з військовими. За його словами, через те, що зараз немає фіксованої лінії розмежування, військовослужбовці не можуть жити в комфортних умовах. Але якщо настане "замороження", то на умовному кордоні можна буде зробити стаціонарні позиції, створити бази, військове містечко, підвести інфраструктуру і так далі.

"І головне. Чи означає це, що така фіксація ставить хрест на воєнному варіанті? Ні, в жодному разі. Військовий варіант розглядається, але тоді, коли може бути реалістичним", – пояснив він.

Нагадаємо, 10 листопада ЗМІ дізнались про ймовірні дати зустрічі "нормандської четвірки".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme