У Генпрокуратурі не знають, чи допитуватимуть Януковича в Ростові, - адвокат

Генпрокуратура поки ще не визначилася, чи напрявляти в Ростов-на-Дону слідчого для допиту екс-президента Віктора Януковича
Depo.Влада
29 липня 2016 17:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат Януковича ВіталійСердюк, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Поки немає ясності і остаточної позиції щодо того, коли поїде представник Генпрокуратури допитувати Віктора Януковича і який буде вироблений процесуальний порядок. Мені чітко з цього приводу відповіді не дали", – сказав Сердюк.

Він зазначив, що на виконання рішення суду Генпрокуратура України має звернутися в Генпрокуратуру Росії щодо сприяння у проведенні допиту Януковича.

Сердюк розповів, що Печерський райсуд Києва своїм рішенням зобов'язав слідчого Генпрокуратури провести допит екс-президента за вказаним місцем проживання в Ростові.

Адвокат нагадав, що суть так званої "справи про авторські права" полягає в тому, що нібито реалізація авторських прав на книги Януковича призвела до його незаконного збагачення.

"Були видані книги, і друкарня викупила ексклюзивні права на подальший друк цього твору у Віктора Януковича. За отримані права був виплачений гонорар, офіційно прийшов на розрахунковий рахунок, з нього були сплачені всі податки, і цей гонорар був витрачений на благодійність", – сказав він.

Сердюк зазначив, що відповідно до законодавства України державний службовець має право на творчість і одержання винагороди за свої твори. Крім того, він звернув увагу, що такої статті, як "неправомірна вигода", в Кримінальному кодексі на той момент не було, вона була введена нещодавно.

Адвокат вважає, що цю справу було порушено в свій час для того, щоб провести "чергову хвилю піару" і відвернути увагу громадськості від відсутності розслідування "справи Майдану".

Нагадаємо, захист екс-президента України Віктора Януковича обіцяє зробити все для якнайшвидшої організації його допиту в режимі відеоконференції у справі п'яти колишніх працівників спецпідрозділу МВС "Беркут"

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада