У "газовій схемі" Онищенка засвітились "єремеєвці" та "жванієвці", - ЗМІ

До газових схем депутата від "Волі народу" Олександра Онищенка можуть бути причетні компанії з групи покійного Ігоря Єремеєва, а також Давида Жванії і сімейства Кацуб
Depo.Влада
30 червня 2016 13:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на подання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького до парламенту щодо притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, передає depo.ua.

У поданні зазначається, що Онищенко має "повний контроль над діяльністю" підприємств ТОВ "Надра Геоцентр", ТОВ Фірма "Хас" та ТОВ "Карпатнадраінвест", які є операторами за договорами про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування".
До складу засновників вказаних фірм входять різні фізичні та юридичні особи, які за даними НАБУ представляють Олександра Онищенка, його матір Інессу Кадирову та довірену особу нардепа Валерія Постного.

Разом з тим, зазначається, що окремі співзасновники представляють інтереси інших угрупувань, чиї представники не вказані у прокурорському поданні Холодницького.

Так, засновниками ТОВ "Фірма "Хас" (код 21237338) станом на 29 червня у ЄДРПОУ вказані:

- Олександр Онищенко (16% статутного капіталу);

- "Ведестіма трейдінг лтд" (Кіпр, 10%), представником фірми є Постний;

- "Остексперт лімітед" (Кіпр, 24%), від імені фірми діяла Кадирова;

- "Баладор трейдінг лімітед" (Кіпр, 16,6%), з іншої судової справи відомо, що цю фірму представляв "Діамантбанк" Давида Жванії. У свою чергу прізвище Жванії згадується у поданні Холодницького – йому Оніщенко позичав $6,5 млн;

- ТОВ "Думкам – реєстр" (16,6%), фірма прописана у Луцьку по вул Дубнівська, 23 разом з ТОВ "Континіум-укрнафто-ресурс" з групи "єрємєєвців". Основним засновником та директором "Думкам-реєстру" є Тетяна Машеровська (не фігурує у поданні), але вона є міноритарним акціонером "Банку інвестицій та заощаджень" єрємєєвської групи. Також співзасновниками "Думкаму" є фінансовий аналітик групи Єремєєва "Континіум" Віталій Запотоцький і ще одна мінори тарна акціонерка "БІЗ" Світлана Юраш;

- "Наваріс лімітед" (Кіпр, 16,8%), у відкритих джерелах немає згадок за таку компанію, проте відомо про "Навартіс лімітед" (різниця в одну букву "т" у першому слові назви). Ця компанія раніше володіла фірмою "Техпроект" і за даними "BusinessNewEurope" власником офшору був Олександр Кацуба, нещодавно затриманий по справі про розкрадання бензину у "Нафтогазі України".

Засновниками ТОВ "Карпатнадраінвест" (31789453) за даними ЄДРПОУ є:

- Тетяна Мироненко (24,9%), київський адвокат, співзасновниця ТОВ "Лекс енд ло" разом з Андрієм Нікітіним і Анастасією Терещук;

- Роман Дробах (0,4%), відомий як засновник ТОВ "Національна корпорація розваг", яка займалась концертною діяльністю в Україні;

- Лія Каландія (24,9%), відома як директор ПТ "Ломбард "Кишеня" Очігава Т.О і Компанія";

Ліа Кварацхелія (24,9%), помічниця нардепа Володимира Кацуби, батька затриманого екс-замголови "Нафтогазу" Олександра Кацуби. Також очолювала "Благодійний фонд "Майбутнє будуємо разом. Сергій Кацуба", який належить ще одному сину Кацуби, який також був замголови "Нафтогазу" і курував тендери по придбання "вишок Бойка". Наразі Сергій Кацуба не заарештований;

- "Фастіло трейдинг лтд" (Кіпр, 24,9%): Ця компанія уповноважила Онищенка бути її довіреною особою (у поданні є посилання на відповідну довіреність). Раніше Онищенко сам володів часткою у "Карпатнадраінвесті", яку і було оформлено на кіпрську фірму.

Також серед співвласників "Карпатнадраінвесту" раніше був Сергій Кацуба, який згодом оформив свою частку на росіянина Володимира Дельдінова.

Засновником ТОВ "Надра Геоцентр" (34763705) є тільки "Фастіло трейдинг лтд".

Кінцевими бенефіціарними власниками кіпрської офшорки у ЄДРПОУ вказані Ана Корелідоу і Ніколета Гарофіна Ангонас. Однак у поданні Холодницького вказано, що довіреною особою "Фастіло трейдинг лтд" є сам Онищенко.

За даними НАБУ, в результаті викритої газової схеми, організованої зокрема нардепом Онищенком, державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн.

Три вищезгадані фірми є партнерами "Укргазвидобування" у договорах спільного видобутку газу. Їх звинувачують у продажі газу за дуже низькими цінами іншим фірмам з групи Онищенка. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада