У Франції випустили книгу-розслідування про "друзів Путіна"

У Франції створили унікальну книгу-розслідування "Пута Кремля у Франції»
Depo.Влада
17 березня 2016 19:24
ФОТО: depo.ua

У книзі розповідається про конкретні французьких політичних і громадських діячів, на яких спирається "російський режим" в реалізації своєї зовнішньої політики на Заході, повідомляє depo.ua з посиланням на Liberation.

Автор книги французький політолог, професор університету Ренн II Сесіль Вессей наводить численні приклади діяльності нового кремлівського "Комінтерну".

На думку автора, на відміну від "Комінтерну" часів Радянського Союзу, ідеологія Путіна заснована на консервативних цінностях і спробі партій європейських "сувереністов" об'єднатися навколо Росії. Тому дослідниця відводить перше місце у Франції національному фронту (який легко може позичати гроші в Росії), а за ним "Республіканцям" (партію Саркозі, чиї представники постійно відвідують Москву і виступають за скасування санкцій). Книга-розслідування розкриває деталі їх роботи по впливу.

Сесіль Вессей викриває режим Путіна, який тривалий час намагався заручитися підтримкою представників колишньої білої еміграції у Франції, і досяг мети шляхом створення "Союзу співвітчизників".

"Ця структурована організація, яка в значній мірі фінансується російською владою, стала ефективним провідником її інтересів за межами РФ", - пише автор, іронічно викриваючи цинізм Кремля.

Автор також викриває російські "фабрики тролів" і пропагандистських ЗМІ, які здійснюють мовлення на французькому. Розслідування надає можливість читачеві уявити "масштаби фінансових зусиль Кремля для підтримки пропагандистської машини".

У книзі згадуються два російських мільярдери, які фінансували примхи Кремля. Зокрема, мова йде про наближених до Путіна мільярдерів Володимир Якунін і Костянтина Малофєєва.

Сесіль Вессей також згадує знайдений в "Межигір'ї" Януковича сплачений французькому журналісту AFP Димитрію де Кошко рахунок в розмірі 5 тис. За організацію перебування у Франції декількох членів Партії регіонів, які намагалися захистити імідж режиму президента-втікача. А пізніше, пише Вессей, Димитрій де Кошко став постійним гостем на телевізійних шоу, де поливав брудом Україну "представляючи себе як журналіста".

Автор книги згадує і інших прихильників Путіна. Зокрема, політолога і історика Каррер д'Анкосс, який міг сказати, що "КГБ об'єднав російську еліту", економіста Жака Сапіра, вченого Олександра Латас, депутата Тьєррі Маріані або російського громадянина Жерара Депардьє.

Як підсумовують критики в виданні Liberation, насправді у французькій пресі публікувалися статті, в яких автори намагалися викрити існування у Франції пропутінської колони, але книга Сесіль Вессей пішла набагато далі.

"По-перше, тому що вона пов'язує цю аморфну ​​масу з Росією, яка її фінансує і організовує", - відзначають вони. По-друге, книга забезпечує широкий огляд роботи цієї так званої коаліції в інтересах Кремля у Франції.

"І, нарешті, тому що вона розкриває джерела їх діяльності, щоб навчити нас, як не потрапити в лещата дезінформації "фабрики тролів" месьє Путіна", - роблять висновок критики.

Французький політолог, професор університету Ренн II Сесіль Вессей є автором декількох книг про взаємозв'язок між культурою і владою в Росії.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада