ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Філарета заявили, що РПЦ не має ніяких підстав розривати стосунки із Вселенським патріархатом

Київська Патріархія оприлюднила заяву з приводу рішення Синоду РПЦ про розрив молитовного спілкування з Константинопольським Патріархатом

Depo.Влада
14 вересня 2018 22:34
ФОТО: depo.ua

Текст заяви архієпископ Євстратій (Зоря) оприлюднив на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua із посиланням на "Еспресо".

Як написано у заяві, Київський Патріархат оцінює рішення Синоду РПЦ як безпідставне, не виправдане ані з богословської, ані з історичної, ані з канонічної точки зору.

"Припинення молитовного поминання одним Предстоятелем Церкви іншого Предстоятеля Церкви та розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь та поширення єресі чи іншого лжевчення). Питання церковно-адміністративного характеру (призначення представників Вселенського Патріарха), навіть при наявності заперечень від іншої Церкви, повинно вирішуватися на церковно-адміністративному рівні, а не через розрив єднання у Таїнстві Святої Євхаристії", - йдеться у заяві.

У Київському патріархаті нагадали, що Вселенський Патріарх ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав щодо Київської Митрополії. Привласнення у XVII ст. Російською Православною Церквою влади над Церквою в Україні відбулося не за приписом канонічних правил.

"Відомо і очевидно, що від часу Оскольдового (середина IX ст.) та Володимирового (кін. Х ст.) хрещення, Русь-Україна мала канонічний та ієрархічний зв'язок зі Вселенським Константинопольським Патріаршим престолом, як зі своєю Церквою-Матір'ю. Перший канонічно визнаний Вселенським Православ'ям Предстоятель Московського Патріархату був поставлений Константинопольським Патріархом Єремією ІІ наприкінці XVI ст., тобто на понад шість століть пізніше від часу утворення Київської Митрополії", - йдеться у тексті заяви.

Як зазначили у Київському патріархаті, посилання очільників РПЦ на те, що призначення екзархів Вселенського Патріархату порушує канонічну територію Московського Патріархату є безпідставним.

"Дотепер одним з головних мотивів для єпископату, духовенства, чернецтва та мирян РПЦ в Україні зберігати свою підлеглість Московському Патріархату було переконання, що через цю підлеглість вони зберігають єднання з Повнотою Православ'я, з Помісними Православними Церквами. Тепер всі згадані архієреї, духовенство, ченці та черниці і миряни мають усвідомити: залишаючись далі під владою Московського патріарха вони разом з ним розривають молитовне і євхаристійне єднання зі Вселенським Патріархом", - резюмують у Київському патріархаті.

Нагадаємо, що 14 вересня Синод РПЦ прийняв рішення про призупинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням Російської православної церкви, що фактично означає розрив стосунків між цими двома церквами.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада