У Європарламенті затягують з наданням безвізу Україні

Доповідач з українського питання Марія Габріель у Європейському Парламенті, повідомляючи про свої плани, навіть не уточнила, коли представить доповідь щодо безвізового режиму з Україною
Depo.Влада
26 травня 2016 18:08
ФОТО: depo.ua

При цьому вона критично відгукнулася щодо мігрантів з України, повідомляє depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Дискусія з українського питання сьогодні відбулася в четвер в Європейському парламенті, де профільний комітет (з питань громадських свобод, правосуддя та внутрішніх справ) провів попередні слухання з питання безвізового режиму для громадян України.

Під час цього засідання доповідач мав право оголосити планову дату представлення доповіді (зокрема, щодо доповіді про механізм призупинення безвізового така дата прозвучала), однак Марія Габріель не стала прогнозувати терміни своєї роботи.
Натомість з її запитань до представника Єврокомісії можна зробити висновок, що Марія Габріель не є переконаним прихильником ідеї надання Україні безвізового режиму.

Зокрема, депутат Європарламенту заявила про міграційну загрозу з боку громадян України:

"Відсоток відмови у візах (для тих, хто подорожує з України) близький до 2%, водночас ми бачимо чимало українських громадян, які на нелегальних засадах живуть та працюють в містах Європейського Союзу. Прошу комісію пояснити причини цього", - сказала вона.

До дискусії в ролі опонентів доповідача долучився представник Польщі, євродепутат Міхал Боні, заявивши про політичну важливість скасування візового режиму.
"Дуже важливо підтримати безвізовий для України. Це буде важливо для українських людей, для сприйняття (Євросоюзу, - ред.) – ми таким чином покажемо, що підтримуємо подальші реформи".

Також на необхідності скасування віз наголосила представниця місії України при ЄС Любов Непоп.

Нагадаємо, що, за процедурою, комітет не ухвалюватиме жодних рішень з українського питання ЄП доти, доки доповідачка не надасть свій звіт.

За даними ЗМІ, Європарламент, найімовірніше, голосуватиме за впровадження безвізового режиму з Україною та Грузією у вересні.

Засідання Ради ЄС щодо безвізового режиму для України та Туреччини, ймовірно, відбудеться 30 червня

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада