У ЄС заявили, що "на обіцянки" грошей Україні більше не дадуть

Євросоюз готовий співфінансувати реформу держслужби в Україні, але гроші лише на обіцянки не виділить
Depo.Влада
19 листопада 2015 10:18
ФОТО: depo.ua

Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганес Ган в інтерв'ю "Європейській правді", передає depo.ua.

"Ми не будемо фінансувати доти, доки не буде концепції реформи. Українська влада має нарешті зрозуміти це!" - наголосив він.

"Доки в Києві це не зрозуміють, ми не досягнемо мети. Нам потрібна конкретика, якої зараз бракує", - наголосив єврокомісар.

"Це – саме те, що нам потрібно змінити у відносинах з Україною. У минулому ми надто часто фінансували обіцянки. Настав час, коли ми готові фінансувати лише результат", - зауважив Ган.

"Наразі немає навіть закону про держслужбу, але питання не лише в ньому. Законодавство – це лише верхівка. Потрібно мати чітке бачення, де є потреби, де – проблеми. Якими є загрози успіху реформи; якими є кваліфікаційні вимоги; що буде, коли доведеться звільняти нині працюючих людей. Все це має бути в концепції реформ",  - підкреслив він.

За його словами, мова йде не лише про виділення коштів на зарплатні держслужбовцям, але й також на компенсації скороченим працівникам, відбір людей, нове обладнання та ін.

"Як бачите, обсяг величезний. Тому наш підхід такий: давайте робити реформу частинами. Неможливо відразу провести зміни для всієї системи держслужби, для всіх міністерств, всіх сфер", - зауважив Ган.

За його словами, пріоритетними напрямками реформи є судова система, податкова та митниця.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав Євросоюз допомогти у створенні фонду зарплат для українських чиновників.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада