У ЄС закликали зробити генпрокурором України авторитета

Новий генеральний прокурор повинен стати авторитетом і для колективу, і для суспільства
Depo.Влада
18 квітня 2016 13:13
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю "Європейській правді" заявив глава Консультативної місії Євросоюзу з реформування цивільного сектора безпеки (КМЄС) Кястутіс Ланчінскас, передає depo.ua.

"Моя особиста думка, що це має бути професіонал, який розуміє, що таке правоохоронні органи. Чи є він колишнім прокурором – це вже інше питання, це не обов'язкова вимога", - зауважив він.

Ланчінскас, водночас, наголосив, що генпрокурор повинен розуміти правоохоронну систему,

"І насамперед – мати авторитет і в прокуратурі, і в суспільстві. Якщо біолог чи ботанік прийде керувати поліцією – це точно не спрацює", - наголосив Ланчінскас.

За словами глави місії ЄС, в прокуратурі працює "багато молодих людей, з хорошим потенціалом; людей, в яких по очах видно, що вони хочуть змін, хочуть рухатися вперед".

"Але є питання – хто ними керуватиме, хто задаватиме тон, чи стане він лідером. Якщо прийде один чоловік, який не може переконати колектив – нічого не вийде. Він (генпрокурор. – ЄП) буде сам по собі", - підкреслив Ланчінскас.

Нагадаємо, що 29 лютого Верховна Рада звільнила з посади генпрокурора Віктор Шокіна. Зараз найбільш імовірним кандидатом на цей пост вважається лідер фракції "ББП" Юрій Луценко. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада