У ЄС, США і Британії розкритикували закон про "небажані" організації в Росії

Підписаний президентом Росії Володимиром Путіним закон про "небажані" неурядові організації є тривожним кроком в серії обмежень громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та політичної опозиції
Depo.Влада
24 травня 2015 18:01
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві прес-секретаря зовнішньополітичної служби Євросоюзу Майї Косьянчич, передає depo.ua.

"Цей закон буде мати подальший негативний вплив на роботу громадянського суспільства в Росії. Він буде обмежувати свободу слова та ЗМІ, а також плюралізм думок", - ввважають у Євросоюзі.

У заяві також йдеться про негативну думку про цей закон Президентської ради Російської Федерації з прав людини, а також про те, що документ суперечить російській конституції.

Сполучені Штати Амерки і Великобританія заявили, що закон про "небажані організації" підсилює ізоляцію Росії.

У заяві на сайті Держдепу США йдеться, що ухвалення закону призведе до "подальшого обмеження діяльності громадянського суспільства в Росії".

"Закон спрямований на ізоляцію громадян Росії від решти світу та є ще одним прикладом зростаючого тиску влади на незалежні ЗМІ, громадянське суспільство, меншини та політичну опозицію", - зазначається у документі.

А в МЗС Великої Британії заявили, що закон про "небажані організації" перешкоджатиме діяльності міжнародних правозахисних груп в Росії.

"Новий закон напряму відіб'ється на можливості міжнародних організацій працювати, просувати і захищати права людини в Росії і явно направлений на те, щоб підірвати функціонування російського громадянського суспільства", - сказав британський міністр у справа Європи Девід Лідінгтон.

Нагадаємо, що цей закон президент Росії Володимир Путін підписав вчора. Відповідно до документу, будь-яку організацію, визначену як небажану, буде заборонено в Росії. Небажаною може бути визнана неурядова організація, яка становить загрозу безпеці держави та основам конституційного ладу. Список небажаних іноземних організацій буде з'являтися на сайті Мін'юсту. Рахунки таких організацій будуть заморожені, а дочірні відділення закриті.