У "ДНР" на 2 роки засудили українського активіста і філософа

Полоненого у "Донецькій народній республіці " співробітника громадської організації Центр UA Володимира Фомічева засудили до 2 років в’язниці
Depo.Влада
18 серпня 2016 11:56
ФОТО: depo.ua
У "ДНР" на 2 роки засудили українського активіста і філософа
У "ДНР" на 2 роки засудили українського активіста і філософа

Його звинуватили у перевезенні гранат, повідомляє depo.ua з посиланням на Hromadske.TV.

23-річний Володимир Фомічев – співробітник київської організації Центр UA, яка розслідує злочини політиків, розробляє програми реформ і стежить у Верховній Раді за "кнопкодавами", був узятий в полон бойовиками так званої "ДНР" у Макіївці 4 січня 2016 року.

Він просидів у тюрмах так званого "МДБ" понад 7 місяців. А 16 серпня так званий суд "ДНР" оголосив вирок – два роки позбавлення волі. Його звинувачують у тому, що нібито провіз з Києва у Макіївку дві гранати.

Про те, що сталося з Фомічевим, у медіа публічно не говорили, тому що його рідні просили не здіймати галасу.

На початку травня батькам віддали речі, які працівники "МДБ" вилучили під час затримання. Серед них – светр Фомічева: спина була повністю залита кров’ю. Батько припускає, що сина змусили визнати факт перевезення гранати під фізичним тиском.

Близькі описують Фомічева як "доброго, спокійного, сором’язливого хлопця", не здатного на будь-які радикальні дії. У 2014 році він закінчив факультет філософії Донецького педагогічного інституту, потім вступив на філософський факультет Київського педагогічного університету ім. Драгоманова і влаштувався працювати у Центр.UA на проект "Сильні громади Донеччини", де досліджував соціально-політичні процеси на Сході України.

Батьки планують подавати касаційну скаргу на дії так званого суду "ДНР", але шанси скасувати рішення судді незначні. Як правило, українських військових, арештованих владою окупованих територій, вносять у списки на обмін, однак Фомічев не є військовим. Невідомо також, чи занесений він до такого списку.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада