ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпрі знайшли мішок печаток фірм Вілкула і Ко

У Дніпрі, розшукуючи крадене авто, слідчі виявили мішок печаток фірм Вілкула і Ко, причетних до мільйонних оборудок із бюджетними грошима

Depo.Влада
24 жовтня 2017 08:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Намагаючись встановити місцезнаходження розшукуваного автомобіля, 24 червня цього року слідчі провели обшук СТО на вулиці Сергія Нігояна, 100 у Дніпрі, виявивши там автомобіль Chevrolet Lacetti. В результаті обшуку автівки та приміщення СТО вилучили низку документів, флеш-носіїв, банківських карток, понад 100 печаток з відтисками найменувань різних приватних фірм, а також господарського та апеляційного судів Дніпропетровської області, комунального підприємства "Аульський водовід".

Так, в ухвалі засвітилися печатки з назвами групи компаній, які фігурували в історії про виведення бюджетних грошей з КП ДОР "Аульський водовід" через сплату роялті.

За матеріалами тієї справи, ДочП "Дніпромашзбагачення" переводило отримані від "Аульського водоводу" кошти на рахунки пов'язаних фірм у вигляді фінансової допомоги.

У приміщенні обшукуваного СТО виявили печатки цих фірм – "Регіонінвестгрупп", ПП "Цесія", ТОВ "Терра консалтінг", ТОВ "Рантьє-Днєпр", "Фуд-Сервіс Дніпро", ТОВ "Гарт", ТОВ "Інвестбудпроект", ТОВ "Фінансова компанія "Альянс", ТОВ "Агора 2007" тощо.

Кілька перелічених компаній фігурували у справі щодо виведення 30 млн грн з рахунків комунального "Дніпроводоканал" ("Дніпрооптбакалія", "Терра консалтінг", "Рантьє-Днєпр", "Агроінвест-Україна").

Також слідчі вилучили печатки з відтисками компаній-нерезидентів. Серед таких – кіпрський офшор Jirtelon commercial LTD, на який сьогодні зареєстроване ТОВ "Сток". Заснували ж "Сток" нині припинені ТОВ "ІРВАГНУ" ("Інститут ринкових відносин академії гірничих наук України") та ТОВ "Економіко-правова фірма "Фінаудит".

За даними Youcontrol, свого часу засновником "Фінаудиту" був міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул. Він також особисто володів часткою у "ІРВАГНУ".

Крім того, в ухвалі зустрічаються назви фірм, пов'язаних із Максимом Романенком, якого у ЗМІ називають ставлеником Олександра Вілкула. Зокрема, торгова біржа "Делипри", зареєстрована на Олександра Новікова та Романа Сорочака. Останній є співвласником ТОВ "Апостолівагромаш", яке раніше було зареєстроване на ТОВ "Рантьє" та згадуваного Максима Романенка.

Бенефіціарами ТОВ "Рантьє" через ТОВ "Фактор Д" та компанію "Парсіфія трейдінг" (Кіпр) є Андрій Шумілов та екс-нардеп, власник KSG Agro Сергій Касьянов. Останній є соратником Олександра Вілкула по Партії регіонів. Крім того, інтереси Касьянова та Вілкула перетинались по діяльності KSG AGRO, яке раніше було фактично поділене між Віктором Януковича (Юра Єнакієвський – родич Касьянова Олександр Шепелев – Сергій Касьянов) і Ринатом Ахметовим (Олександр Вілкул – Дмитро Шпенов).

В ухвалі засвітились також фірми помічників партнера Вілкула – екс-нардепа-регіонала Дмитра Шпенова. Йдеться про Євгенію Палій та Дмитра Манелюка, які є співзасновниками благодійного фонду Шпенова "Добра справа". Манелюк раніше був учасником ПП "Цесія", крім того, слідчі вилучили кілька банківських карток, зареєстрованих на його ім'я.

Арешт майна відбувся у межах кримінального провадження, відкритого у грудні 2016 року за фактом незаконного заволодіння автомобілем Geely EMGrand 8 та підроблення печаток і документів. Справу розслідує слідче управління прокуратури Дніпропетровської області.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада