ДФС про офшорні рахунки Порошенка: Це не злочин

Державна фіскальна служба перевіряє інформацію щодо наявності у президента України Петра Порошенка офшорних рахунків, однак поки що не бачить в цьому порушень
Depo.Влада
7 квітня 2016 13:35
ФОТО: depo.ua

Про це на прес-конференції повідомив перший заступник ДФС Сергій Білан, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Відкриття офшорного рахунку – це не компетенція ДФС. Саме по собі це не є злочином. Ні про рух грошових коштів, ні про їх перерахунки, що це за гроші – такої інформації немає. Якщо в діях будь-яких осіб будуть встановлені факти 209, 212 статей, ми будемо реагувати відповідно до чинного законодавства. Зараз компетенція ДФС поки не вбачається. Але ми проводимо перевірку і досліджуємо наявні факти", - сказав Білан.

Зазначимо, що стаття 209 Кримінального кодексу передбачає відповідальність за легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом; стаття 212 – за ухилення від сплати податків.

За словами глави ДФС Романа Насірова, інформація щодо "панамських документів" перевіряється.

"Це не процес одного-двох днів, проте ми намагаємося розібратися з інформацією як можна швидше і будемо оперативно інформувати ЗМІ та суспільство. Про передачу якихось матеріалів в суд з нашої сторони ще рано говорити. Цим будуть займатися колеги з Національного антикорупційного бюро і Національного агентства з питань запобігання корупції", - заявив Насіров.

Нагадаємо, що ЗМІ по всьому світу одночасно опублікували матеріали про власників великих офшорів, грунтуючись на даних "Панамського архіву" - підбірці документів про офшорних схемах маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca.

Серед оприлюднених документів також виявилася офшорна компанія, створена на ім'я Петра Порошенка у серпні 2014 року, коли він вже займав пост президента України. Дані про цю компанію не були зазначені у деклараціях про доходи Порошенко, однак дане правопорушення не є кримінальним, згідно чинному законодавству України, а виключно адміністративним. 

Читайте також: Скандал з офшорами в Панамі (ХРОНІКА)

Більше новин про політичне життя України чит