У Держдумі Росії відмовилися розслідувати вбивство Нємцова

Державна дума Росії відмовилася проводити парламентське розслідування вбивства співголови партії РПР-Парнас, депутата Ярославської обласної думи Бориса Нємцова
Depo.Влада
18 травня 2015 09:33
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив депутат Держдуми Дмитро Гудков, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Я запропонував Держдумі провести парламентське розслідування вбивства Нємцова, виступив з такою ініціативою і отримав відповідь від голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва Володимира Плігіна, з якого випливає, що Дума від парламентського розслідування відмовляється", - сказав парламентарій.

У Комітеті пояснили, що закон "Про парламентські розслідування Федеральних Зборів Російської Федерації" "встановлює вичерпний перелік підстав для парламентського розслідування, що не підлягає розширеному тлумаченню".

"Відповідно до частини 3 статті 4 зазначеного федерального закону, предметом парламентського розслідування не може бути встановлення винуватості конкретних осіб у вчиненні злочину... Не применшуючи важливості розкриття вбивства Б.Е. Немцова і необхідності притягнення винних до відповідальності, слід зазначити, що розслідування кримінальних злочинів є предметом розгляду слідчих органів", - сказано у відповіді комітету.

Нагадаємо, російський опозиціонер Борис Нємцов був убитий в ніч на 28 лютого на Великому Москворецькому мості в центрі Москви.

Головним обвинувачуваним у цьому злочині є екс-офіцер внутрішніх військ Чечні Заур Дадаєв.  Фігурантами справи є ще кілька чеченців