У ЦВК вважають реальним впровадження е-підпису виборців

У Центральній виборчій комісії (ЦВК) вважають технічно можливим впровадження електронного підпису, який достовірно підтвердить звернення виборця

Про це повідомив керівник Служби Державного реєстру виборців Олександр Стельмах на конференції про хід кампанії з виборів 2019, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, у закон про Державний реєстр виборців мають внести зміни щодо можливості впровадження електронного підпису, який дозволить приймати звернення від громадян онлайн.

"Щодо електронного підпису: справді, технічно ми можемо це робити, і електронний підпис достовірно підтверджує звернення виборця. Ми могли так запроваджувати тимчасову зміну місця голосування. Але треба підтягнутися і нашому законодавцю. Тому що ЦВК лише може виконувати закон. Якщо такі норми з'являться або у Виборчому кодексі, або в законі про ДРВ. До речі ЦВК надавала такі пропозиції: щодо зміни до ДРВ саме в цій частині. Якщо законодавець зверне на це увагу, ми безумовно готові йти до цього", - повідомив Стельмах.

Нагадаємо, ЦВК сформувала склад 199 окружних виборчих комісій на вибори президента 31 березня, у тому числі призначивши їх керівництво - голову, заступника і секретаря

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна