У Чернівецькій облраді "Батьківщина" "кинула" БПП

У Чернівецькій облраді оголошено перерву через політичний скандал — дві фракції пішли із сесійної зали на знак протесту. Це "Солідарність" і Аграрна партія
Depo.Влада
1 грудня 2015 18:11
ФОТО: depo.ua

Трапилося це після того, як новообраний голова ради, представник "Батьківщини" Іван Мунтян запропонував на посаду першого заступника голови облради депутата від Радикальної партії Ляшка Інгу Маковецьку, передає depo.ua з посиланням "Молодий буковинець".

У сесійній залі залишилося 33 депутати і голова ради вирішив оголосити перерву до наступного пленарного засідання.

Сам Мунтян не побачив проблеми у ситуації, що склалася.

Дуже важко на першому засіданні розглянути такі важливі питання і обрати і голову, і заступників, - сказав голова облради. - Це виключно технічні моменти, ми продовжимо після перерви через кілька днів.

Однак голова облорганізації партії "Солідарність" Володимир Куліш був категоричним:

"Не можна ігнорувати волевиявлення буковинців, які віддали свої голоси "Солідарності", - заявив Куліш. - Наша партія на Буковині перемогла і ми мали б значно більше депутатів в облраді, якби не особливості цього закону про вибори. Наприклад, в 11 округах наші кандидати перемогли, а депутатами стали ті, хто посів 5 чи 6 місце.

У нас є депутати з підтримкою 40-50%, а від інших партій пройшли ті, хто набрав лише 10-15%. Вибори голови облради наш кандидат програв — ми не ставимо під сумнів результати. Але вважаємо неправильним, коли на посаду першого заступника голови пропонують кандидата від партії, котра отримала лише 5 місць у раді. Йдеться не про "Солідарність" - не можна ігнорувати волевиявлення буковинців. Тому ми пішли із сесійної зали і не повернемося, доки не отримаємо гарантій — якщо вже не посаду першого заступника, то постійні комісії з бюджету і майна". 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада