У Чечні судять українців з УНА-УНСО

У Чечні розпочалися попередні слухання стосовно українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка, обвинувачених у боях в складі УНА-УНСО на боці чеченських повстанців проти Росії

Про це повідомив представник Слідкому Росії Володимир Маркін, передає depo.ua.

"Тепер всім їм доведеться відповісти за тяжкі злочини, які вони скоїли на території Російської Федерації, сидячи на російській лаві підсудних", - заявив Маркін.

Нагадаємо, 26 серпня у Слідчому комітеті Росії повідомили, що направили до суду для розгляду по суті кримінальну справу щодо громадян України Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Малофеєва, обвинувачених у вбивствах на території Чечні на початку 1990-х років.

За версією слідства, Карпюк, Клих і Малофеєв, будучи членами забороненої у Росії організації УНА-УНСО, у 1994 формували на території України збройні групи, які брали участь у конфлікті у Чечні на боці самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

Справа щодо Малофеєва виділена в окреме провадження у зв'язку з укладенням досудової угоди про співпрацю.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби затримали Карпюка у березні 2014 року у Чернігівській області, Клиха - у серпні того ж року у російському місті Орел.

Нагадаємо,  Слідчий комітет Росії звинувачує прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка у війні проти російської армії в Чечні у 90-х роках.

 Російські ЗМІ пишуть, що  свідчення щодо "чеченського досвіду"  українського прем'єр-міністра  дали українські в'язні Станіслав Клих і Микола Карпюк, а також смертельно хворий в'язень Олександр Малофєєв.

Станіслав Клих  в свою  чергу заявив, що дав свідчення під тортурами.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.