У Чечні судять українців з УНА-УНСО

У Чечні розпочалися попередні слухання стосовно українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка, обвинувачених у боях в складі УНА-УНСО на боці чеченських повстанців проти Росії
Depo.Влада
15 вересня 2015 14:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив представник Слідкому Росії Володимир Маркін, передає depo.ua.

"Тепер всім їм доведеться відповісти за тяжкі злочини, які вони скоїли на території Російської Федерації, сидячи на російській лаві підсудних", - заявив Маркін.

Нагадаємо, 26 серпня у Слідчому комітеті Росії повідомили, що направили до суду для розгляду по суті кримінальну справу щодо громадян України Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Малофеєва, обвинувачених у вбивствах на території Чечні на початку 1990-х років.

За версією слідства, Карпюк, Клих і Малофеєв, будучи членами забороненої у Росії організації УНА-УНСО, у 1994 формували на території України збройні групи, які брали участь у конфлікті у Чечні на боці самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

Справа щодо Малофеєва виділена в окреме провадження у зв'язку з укладенням досудової угоди про співпрацю.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби затримали Карпюка у березні 2014 року у Чернігівській області, Клиха - у серпні того ж року у російському місті Орел.

Нагадаємо,  Слідчий комітет Росії звинувачує прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка у війні проти російської армії в Чечні у 90-х роках.

 Російські ЗМІ пишуть, що  свідчення щодо "чеченського досвіду"  українського прем'єр-міністра  дали українські в'язні Станіслав Клих і Микола Карпюк, а також смертельно хворий в'язень Олександр Малофєєв.

Станіслав Клих  в свою  чергу заявив, що дав свідчення під тортурами.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.