У БПП кажуть, що під закон про генпрокурора без досвіду підпадає не лише Луценко

Законопроект, який дозволить очолити Генеральну прокуратуру людині, яка не має досвіду у прокуратурі, підпадає під сотні тисяч людей в Україні, а не тільки під Юрія Луценко
Depo.Влада
18 квітня 2016 22:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив народний депутат від БПП Олексій Гончаренко в ефірі телеканалу "112 Україна", передає depo.ua.

"Той закон, який вноситься, він не є під Луценка, звичайно і Луценко під нього підпадає, але також під нього підпадає сотні тисяч людей в Україні. Тому це просто зняття бар’єрів, як на мене штучних, для того, щоб очолити цю систему. По-друге, що стосується взагалі питання необхідності юридичної освіти, Луценко керував МВС і для цього його досвіду та освіти було достатньо. Як на мене сьогодні для генпрокурора порядність, чесність та менеджерські якості, це є головним", - заявив Гончаренко.

Нагадаємо, 29 лютого Верховна Рада звільнила з посади генпрокурора Віктора Шокіна. У свою чергу, Юрій Луценко розглядається як можливий кандидат на посаду генерального прокурора, але українське законодавство не дозволяє йому очолити ГПУ. У свою чергу народні депутати внесли на розгляд парламенту законопроект, який дозволяє призначити генпрокурором особу, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури. 

Але 18 квітня з Ради відкликали законопроект, який міг би зробити Луценка генпрокурором. Законопроект відкликали, оскільки його автор - тодішній представник президента у парламенті, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Степан Кубів - 14 квітня був призначений першим віце-прем'єром – міністром економічного розвитку.

Як заявив сьогодні нардеп від БПП Іван Вінник, фракція буде пропонувати на посаду генерального прокурора України Луценка, запропонувавши новий законопроект про генпрокурора без досвіду роботи в органах прокуратури. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада