В Україні стартує атестація регіональних прокуратур (ІНФОГРАФІКА)

В Україні стартує атестація регіональних прокуратур – у першому етапі атестації візьмуть участь 3697 прокурорів

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Офісу генерального прокурора (ОГП).

"Бажання пройти атестацію та приєднатися до нової прокуратури виявила переважна більшість працівників прокуратур регіонального рівня, відтак 3697 прокурорів з усіх обласних центрів України, АР Крим та військових прокуратур регіонів України і об’єднаних сил візьмуть участь у першому етапі атестації", – йдеться у повідомленні.

За словами генпрокурора Руслана Рябошапки, "суспільство очікує від прокурорів всіх рівнів доброчесності, професійності та результатів – підозр, скерованих до суду справ".

Зазначається, що процес атестації буде однаковим для усіх прокурорів та аналогічним процедурі атестації у Офіс генерального прокурора. Він складатиметься з трьох етапів – тесту на знання законодавства, тесту на загальні здібності та співбесіди з кадровою комісією.

Перший та другий етапи атестації усі прокурори пройдуть у Києві з 2 по 5 березня поточного року. Прокурори з однієї прокуратури будуть здавати тести в різні дні.

Пояснюється, що такий графік було встановлено для оптимізації витрат часу та ресурсів прокурорів на участь у атестації. Крім того, важливим було забезпечити безперервність роботи регіональних прокуратур, тому прокурори кожної окремої прокуратури мають різні графіки.

Очікується, що атестація всіх прокурорів регіональних прокуратур завершиться до початку червня.

Під час проходження першого етапу – тесту на знання та вміння застосовувати законодавство учасникам атестації необхідно буде за допомогою комп’ютерної техніки дати відповідь на запитання. Результат кожного кандидата з’явиться на екрані комп'ютера одразу після завершення тесту.

Прокурори, які набрали потрібну кількість балів (прохідний бал – 70), допускаються до наступного етапу атестації – комп’ютерного тестування на загальні здібності та навички.

Ті прокурори, які вдало пройдуть другий етап атестації, будуть допущені до останнього, третього етапу – виконання практичного завдання та співбесіди з кадровою комісією. Для цього було створено дві кадрові комісії, які очолили заступники генерального прокурора Віктор Чумак та Віталій Касько.

В ОГП додали, що нині планується створення ще 10 комісій. До їх складу входитимуть працівники Офісу генерального прокурора, представники міжнародних неурядових організацій, проектів міжнародної технічної допомоги та дипломатичних місій.

Наголошується, що такий підхід до створення кадрових комісій унеможливлює їх заангажованість та безперечно робить їх незалежними від зовнішніх та внутрішніх факторів впливу.

Також стосовно прокурорів, які будуть допущені до заключного етапу атестації, здійснюватиметься перевірка на доброчесність, яка включатиме відповідність витрат і майна прокурора та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам, відповідність поведінки прокурора вимогам професійної етики.

Ці питання будуть обговорюватись з кандидатом під час співбесіди.

"Для її проведення кадрові комісії мають право отримувати будь-яку необхідну для цілей атестації інформацію про прокурора в усіх органах прокуратури, Ради прокурорів України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Національного агентства з питань запобігання корупції, інших органів державної влади, а також використовувати публікації у ЗМІ та звернення громадян на адреси кадрових комісій", – додали у прес-службі ОГП. 

Повідомляється також, що після ухвалення кадровою комісією рішення про проходження або не проходження прокурорами співбесіди результати атестації будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора.Нагадаємо, дещо раніше Рябошапка сказав, коли завершать переатестацію всіх прокуратур в Україні.

Також Рябошапка звітував на комітеті Ради про реформи у прокуратурі.

Довідка: Атестація прокурорів регіональних прокуратур є наступним етапом реформи прокуратури, яка розпочалася минулого року та передбачає атестацію всіх прокурорів України, створення Офісу генерального прокурора та добору до нього нових працівників з-поза системи, розробки і впровадження нових механізмів роботи прокурорів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"