У Bellingcat аналізують записи, щоб зрозуміти, як росіяни збили "Боїнг" (ВІДЕО)

За спрямування військової техніки на непідконтрольну Києву територію Донбасу відповідальне командування російських збройних сил

Про це заявив засновник міжнародної групи розслідувань Bellingcat Еліот Хіггінс, передає  Depo.ua  з посиланням на його відеоінтерв'ю DW.

"Складно назвати ім'я людини, яка віддала наказ. Але спільна слідча група має великий масив записів", - наголосив він.

Хіггінс додав, що  з них, можливо, стане зрозуміло, хто зробив запит на пускову установку, куди її хотіли скерували  і "хто дав цьому статися"  - тобто катастрофі Boeing 777 біля Тореза Донецької області 17 липня 2014 року.

Водночас засновник Bellingcat, говорячи про бомбардування у Сирії, розповів, що група сфокусувалася на Росії, оскільки це "легка здобич".

"От, наприклад. Міноборони (РФ, – ред.) заявляє, що не бомбило лікарню. Ми перевіряємо це на базі відкритих даних, і майже завжди виявляється, що військове відомство Росії бреше", - сказав він.

"Росія добре розвинута у розвідці, війні та обмані, але постійна брехня не робить відмінним брехуном. І в цьому проблема Росії. Влада дуже багато бреше. Є таке змагання – слово Росії проти слова Заходу. Якщо Росія перестане брехати, нам не буде про що писати", - зазначив Хіггінс.

Нагадаємо, 28 вересня Міжнародна група з розслідування катастрофи МН17 прийшла до висновку, що літак був збитий з контрольованої сепаратистами території Донбасу  з ЗРК "Бук", доставленого з території Росії і повернутого туди ж. 

В інтернеті вже зібрали версії України, Росії та Заходу про катастрофу авіалайнера "Боїнг" на Донбасі.

У Путіна заявили, що розслідування катастрофи MH17 "приречене на провал".

Довідка"Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.   

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування вже довело: "Боїнг" був збитий ракетою з установки "Бук" з території, підконтрольної бойовикам. 

Нідерландська прокуратура до 2018-го обіцяла завершити розслідування катастрофи, визначивши всіх винних поіменно.

        

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme