У Авакова розповіли, як в «іловайському пеклі» військові з РФ розстріляли своїх

Російські війська під Іловайськом розстріляли не лише сили АТО, але і своїх російських десантників, яких узяли в полон бійці спецбатальйону міліції «Дніпро-1»
Depo.Влада
3 вересня 2014 11:52
ФОТО: depo.ua
У Авакова розповіли, як в «іловайському пеклі» військові з РФ розстріляли своїх
У Авакова розповіли, як в «іловайському пеклі» військові з РФ розстріляли своїх

Подробиці на своїй сторінці в Facebook оприлюднив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає ДеПо.

«За день до трагічного ранку п'ятниці бійці батальйонів «Донбас», «Дніпро-1»узяли в полон декількох росіян десантників, які «заблукали» під Іловайськом. Вони були сильно деморалізовані самим фактом війни з Україною. При узятті в полон опору особливо не робили. Вони говорили: «Це не наша війна. Ми не розуміємо, навіщо ми тут. Усі вони були без єдиного документу», - пише він.

За словами Геращенко, у полонених узяли контакти їх командирів і отримавши згоду вищестоящих військових начальників, генерал-лейтенант Руслан Хомчак і комбат «Дніпро-1» вийшли на зв'язок з пропозицією домовитися про вихід з котла при умові, що полонені російські десантники будуть відпущені після виходу з кільця. Російські командири були готові випустити наші батальйони з кільця в обмін на повернення своїх полонених і погоджували це питання на найвищому рівні в Кремлі.

«Саме по цій ситуації і зробив свою заяву Путін пізно вночі в п'ятницю. Путін теж знав, що в колоні наших військ виходитимуть з оточення полонені росіяни, і його генерали переконали Путіна спочатку не розстрілювати нашу колону. Ось чому була заява Путіна, зроблена минулої п'ятниці вночі і яка поставила усіх у глухий кут своїм уявним милосердям і доброзичливістю», - пише він.

Проте рано вранці в п'ятницю, коли колона вишикувалася і почала висунення з Іловайська, росіяни змінили умови виходу - до повернення полонених додалася вимога повної здачі зброї, на що добровольці піти ніяк не могли.

«І почалося пекло! Стрільба по колоні велася з усіх видів стрілецької зброї, мінометів, гармат танків. Росіяни стріляли по наших і по своїх же полонених російських солдатах, які були абсолютно беззахисні. У машини, в яких перевозили полонених російських солдатів, були прямі попадання снарядів і мін. Їх мабуть розірвало на шматки разом з нашими бійцями супроводу, які також не повернулися з Іловайська», - написав Геращенко.

Він також опублікував дані російських десантників, які були захоплені в полон під Іловайськом і яких, за його словами, ймовірно, немає в живих:

Затримані росіяни були з В/Ч- 73612 31 десантно-штурмової бригади м.Ульяновська, розвідчота. Молодший сержант, командир відділення - Ахметов Руслан Ахатович, 17.04.1989 року народження, старший сержант, снайпер Ільмітов Арсеній Аркадійович 26.09.1982 р. н.

Вони також встигли назвати дані своїх командирів: командир бригади - Вівчарів, командир батальйону - майор Олексій Красиков, командир чоти - Будкін Іван Юрійович, позивний «Клен».

Нагадаємо, під Іловайськом декілька загонів добровольчих батальйонів потрапили в оточення. Вже декілька днів вдається виводити військових невеликими групами. За деякими даними, під Іловайськом загинуло близько 100 чоловік, а більшість з 680 полонених саме з-під Іловайська.