Катастрофа АН-26: Чому українські "ватники" більше не несуть квіти під російське посольство

Загибель у Сирії 32 росіян, які летіли в АН-26, котрий розбився при посадці в аеродромі Хмеймім не викликала приступу співчуття навіть у "ватників"

У пресі оприлюднили імена 26 пасажирів і 6-х членів екіпажу військово-транспортного літака, який не долетів до пункту призначення. Всі загиблі – офіцери, серед них і генерал-майор Єремєєв. Після погрому, влаштованого американцями наймитам із приватної контори "Вагнера", внаслідок якого в гості до чорта пішли за різними даними близько 300 "іхтамнєтов", нинішнє падіння літака стало черговим етапом провальної кампанії Росії в Сирії. Проте нас більше цікавить інше – загибель 32 росіян не викликала в Україні жалісливої реакції, до будівлі посольства квітів не несли. Прокол кремлівських пропагандистів?

За період війни на сході російська пропаганда кілька разів використовувала історії з падінням російських літаків, аби переконати своїх громадян, що в Україні не всі "бєндєровці". Та, як показав недавній випадок, коли у Підмосков'ї розбився АН-148, на облавку якого було 65 пасажирів і 6 членів екіпажу, українці (а може й самі співробітники дипмісії) спромоглися принести всього кілька благеньких букетиків. Їх, як годиться, сфотографували для новин, і не більше. Раніше було інакше – "скорботу" українців оформляли правдоподібніше – квіти, свічки…

25 грудня 2016 року над Чорним морем розбився ТУ-154, який доправляв до Сирії ансамбль імені Александрова. Загинули 92 людини – артисти, 9 журналістів і сумнозвісна доктор Ліза – Єлизавета Глінка, яка влаштовувала "порятунок дітей Донбасу". А, фактично, незаконне вивезення неповнолітніх до Росії. Наступного дня російська преса рясніла світлинами з-під посольства Росії в Києві. У жовтні 2015 року, коли в Єгипті розбився Airbus А321, на борту якого було 224 пасажири, у тому числі четверо громадян України, квітів під посольством було досить багато. Чи були ці співчуття щиросердними, а не постановочними? Це немає значення, адже російські ЗМІ використали картинку з Києва для своїх потреб.

Як це робиться, можна побачити на прикладі іншої акції – 19 березня 2016 року в Ростові-на-Дону зазнав аварії Boeing 737-800, який летів із Дубаї. Внаслідок авіакатастрофи загинуло 62 людини, у тому числі й восьмеро громадян України. Під будівлю посольства принесли квіти і записку "Росія! Сумуємо. Адекватні кияни". Ця записка, яку могли покласти навіть співробітники посольства, масово тиражувалася в російській пресі. Поділ українців на сорти – улюблена тема російських пропагандистів.

16 липня 2014 року досить масштабне покладання квітів до паркану посольства було влаштоване з приводу аварії в московському метро, внаслідок чого загинуло 20 осіб. Цей захід носив відверто пропагандистський характер. Нагадаємо, за місяць до цього російські терористи збили український військо-транспортний літак ІЛ-76, на облавку якого було 49 наших військових. Загинули всі. Дії терористів викликали обурення українців, яке ледь не завершилося штурмом російського посольства в столиці. Через місяць до нього вже несли квіти. Та вдавана "скорбота" демонструвалася на всіх російських телеканалах. А вже наступного дня путінські терористи збили над Донбасом пасажирський літак рейсу МН-17 забравши життя у 298 людей.

Несли квіти до будівлі на Повітрофлотському проспекті, 27 і після вибуху в метро Санкт-Петербургу. Нагадаємо, 3 квітня минулого року внаслідок вибуху в метрополітені загинуло 14 осіб, ще 49 отримали поранення. Слідство встановило, що злочин здійснив смертник, етнічний узбек, його ім'я було назване досить швидко. Та в мережі сумнівалися в правдивості офіційної версії, адже в Росії всі теракти з часів серії підривів житлових будинків у вересні 1999 року в Буйнакську, Москві і Волгодонську, оповиті припущеннями про причетність до них російських спецслужб.

Цього разу "адекватні" квіти до посольства не понесли. І справа не у тому, що загинули військові, у грудні 2016-го ж несли, хоча на борту також були російські військовослужбовці, нехай і артисти. Тут, очевидно, йдеться про інше: у самій Росії ставлення до значних жертв росіян в Сирії стає тяжким похміллям, тому зайве нагадувати про це не хочуть. І саме тому не дали відмашки скорботним "ватникам" бігти з букетиками під паркан російської амбасади.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Сирія