Тягнибок поставив ультиматум Порошенку

Правда, як і всі ультиматуми Тягнибока, його дуже легко обійти. А тому, заява Тимошенко та Тягнибока про підтримку в другому турі кандидатів від "Батьківщини" та "Свободи" є лише заявою
Depo.Влада
9 листопада 2015 22:20
ФОТО: depo.ua
Тягнибок поставив ультиматум Порошенку
Тягнибок поставив ультиматум Порошенку

І ні про який різкий перехід в реальну опозицію мова не йде. В усякому разі, поки що. 

А тепер про все по порядку. Після того, як вранці 9 листопада із тюрми був випущений Юрій Сиротюк всі вважали, що Банкова і "Свобода" досягли компромісу, суть якого зводиться до того, що "Свобода" робить вигляд, що вона працює в опозиції, інколи дозволяє собі робити певні випади проти влади, а за це влада закриває очі (і не тільки), на ряд питань із недавнього минулого.

При цьому, для влади, в короткостроковій перспективі, принциповим є одне-єдине питання – недопущення створення коаліцій в міськ- та облрадах, де не будуть враховуватися інтереси БПП. І от, сьогодні, абсолютно несподівано, з’являється заява Тимошенко про те, що вона домовилася з Тягнибоком про підтримку їхніх кандидатів в другому турі мерських виборів. Насправді – принципово, такий альянс може ускладнити життя лише Ігорю Насалику (БПП) в Івано-Франківську, де існує відносно невеликий розрив між ним і свободівцем Марцинківим. А тому говорити про великий кумулятивний ефект від такого об’єднання просто недоречно.

Більш важливо говорити про майбутню опозиційну роботу, яку вже почала Тимошенко і в яку вона затягує "Свободу". По всій країні "Батьківщина" та радикали Ляшка починають проект “тарифний майдан”, який покликаний почати качати ситуацію по всій державі. Окрім того, вже зараз зрозуміло, що до антипрезиденської коаліції ввійшли УКРОП та Ляшко, але вони мають серйозні можливості створити антипрезидентську коаліцію лише на Волині. В усіх інших регіонах вони виступають молодшими чи навіть карликовими партнерами. "Самопоміч" наразі хитається і буде до останнього тягнути час.

Саме тому, для Тимошенко дуже важливо затягнути Свободу, яка в базових для Порошенка трьох західноукраїнських областях, може створювати більшості без БПП. Чи готовий Тягнибок до такої відкритої фронди? Напевне, що ні. Власне його договір з Тимошенко – це видима частина айсберга, розрахована на виборця, який не може повірити в те, що Тягнибок може про щось домовлятися з владою. Насправді ж, по кожній облраді і міськраді будуть іти окремі довгі торги. І тут Тягнибок буде пробувати робити те саме, що й на минулих виборах: там де це можливо, буде ставити своїх голів облрад, там де це вдається буде ставити своїх секретарів міськрад (як тут не згадати про тісну і плідну співпрацю Садового і "Свободи" у Львові). І, очевидно, що в кількох регіонах він підтримає представників БПП, а в кількох – опозиціонерів. Одним словом – нічого особистого, тільки політичний бізнес.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.