Тягнибок оголосив відновлення блокади російських фур

Активісти ВО "Свобода" планують відносити блокування російських вантажівок
Depo.Влада
26 лютого 2016 10:39
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, передає depo.ua.

"Наші "свободівці" у всіх 10 областях України проводили ці блокування разом з активістами громадських організацій. Я вам відразу хочу сказати, що сьогодні мене інформував заступник голови ВО "Свобода" Анатолій Вітів, який у нас патронує цей проект, цю акцію. Ми відновлюємо блокування українських доріг від російських фур, і на Волині, і на Закарпатті, і в Чернівцях, і в інших регіонах України", - сказав Тягнибок.

За його словами, "свободівці" готують проекти постанов облради для заборони транзиту російських фур.

"Будемо звертатися до обласних рад, особливо прикордонних, для того, щоб вони ухвалили рішення сесій облрад про заборону транспортування по їх території російських вантажівок", - додав лідер "Свободи".

Нагадаємо, що опівночі 25 лютого було відновлено транзит вантажного автомобільного транспорту між Україною і Російською Федерацією

11 лютого громадські активісти у 10 областях України почали безстрокову акцію з недопущення виїзду з України в напрямку міжнародних кордонів вантажних автомобілів з номерами російської реєстрації. У відповідь 14 лютого російський уряд заборонив транзит українських вантажівок по своїй території.

Тоді Кабінет міністрів України 15 лютого вжив дзеркальних заходів і тимчасово припинив дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації.

Пізніше сторони почали переговори з вирішення ситуації, що склалася. Так, 16 лютого Україна і Росія домовилися тимчасово, на період з 16 лютого по 25 лютого 2016 року включно, відновити переміщення заблокованих вантажівок по території обох країн.

На засіданні уряду 24 лютого Кабінет міністрів України за пропозицією Міністерства інфраструктури України дозволив транзит вантажного транспорту, включаючи російські вантажівки, на своїй території з 25 лютого, і доручив Міністерству внутрішніх справ забезпечити безпеку руху транзитних потоків. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада