Туреччина офіційно закликала США видати "організатора" недоперевороту

Туреччина направила до США офіційний запит на екстрадицію підозрюваного в організації спроби перевороту громадського діяча Фетхуллаха Гюлена
Depo.Влада
19 липня 2016 13:48
ФОТО: depo.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим, передає depo.ua з посиланням на Daily Sabah.

"Не треба більше захищати цього зрадника, від цього жодної користі ні вам, ні людству, ні ісламу", - заявив Їлдирим під час засідання парламентської групи своєї партії.

Він наголосив, що Туреччина має конкретні докази злочинів Гюлена.

Нагадаємо, що 16 липня прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим прозоро натякнув на можливість війни зі Сполученими Штатами Америки: "Країна, яка підтримує Гюлена (відомого громадського і релігійного діяча, якого Анкара офіційно підозрює в організації бунту, - ред.), не може бути другом Туреччини і буде вважатися в стані війни з країною-членом НАТО".

Довідка. У ніч на сьогодні, 16 липня, група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.   Однак прихильники президента Реджепа Ердогана на його заклик вийшли на вулиці і навіть захопили кілька танків.  Зчинилися перестрілки, адже велика частина військових і поліція залишилися вірними Ердогану. У країні воєнний стан. 

За останніми офіційними даними, під час спроби державного перевороту в Туреччині загинули 208 людей, понад 7,5 осіб затримані за підозрою у причетності до цього злочину. 

Читайте також: Хто такий Гюлен, який хотів скинути Ердогана

Більше політичних новин читай