Турчинов пророкує ядерну катастрофу через війну в Сирії

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов вважає, що дії Росії у Сирії можуть призвести до ядерної катастрофи
Depo.Влада
8 жовтня 2015 15:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

За словами секретаря Ради нацбезпеки, масований ракетний удар, який нанесла ударна корабельна група Каспійської флотилії збройних сил РФ по цілях на території Сирії, значно загострює ситуацію в зоні ведення бойових дій.

Турчинов нагадав, що з акваторії Каспійського моря корабельною ударною групою Каспійської флотилії у складі сторожового корабля "Дагестан", флагману "Гепард", малих ракетних кораблів "Град Свіяжськ", "Углич" та "Великий Устюг" нанесено масований ракетний удар по цілях на території Сирії в провінціях Ракка, Ідліб, Алеппо.

"Всього здійснено 26 пусків крилатих ракет морського базування типу (КРМБ) 3М14 з універсального корабельного комплексу "Калібр-НК"», - повідомив він, наголосивши, що вперше в історії ВМФ РФ застосували крилаті ракети морського базування 3М14 у бойовій обстановці. «Раніше вони запускалися тільки в ході випробувань та учбових стрільб", - додав Турчинов.

Як зазначив секретар РНБО, застосування збройними силами РФ крилатих ракет для ураження об'єктів на території Сирії не можна пояснити військовою доцільністю, "тому що уражені цілі були в зоні досяжності російських літаків".

"Мета Москви - продемонструвати міжнародній спільноті рішучість та здатність російської армії застосовувати потужну ракетну зброю", - наголосив Турчинов.

У цьому зв`язку він сказав, що ці ракети здатні нести також ядерний боєзаряд. «Із звичайним зарядом ракета здатна вразити ціль на дистанції понад 1,5 тис. км, з ядерним - понад 2600 км. Маса боєзаряду однієї ракети складає 400 кілограмів», - пояснив він.

На думку секретаря РНБО, використання подібної зброї створює надзвичайно небезпечний прецедент, "привчаючи міжнародне співтовариство до пасивного спостереження за бойовим застосуванням ракет, здатних нести ядерний боєзаряд".

"Такі дії РФ - реальний і дуже небезпечний крок у напрямку провокування глобального військового конфлікту з можливим використанням ядерної зброї", - резюмував Турчинов.

Нагадаємо, Росія почала завдавати авіаудари в Сирії 30 вересня. У той же час в Сирії з минулого року діє авіація коаліції країн по боротьбі з ІД, очолювана США.

7 жовтня російські військові кораблі з акваторії Каспійського моря обстріляли об'єкти у Сирії. Міністерство оборони Росії опублікувало відео обстрілу з Каспійського моря. 

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.