Турчинов пропонує НАТО співпрацювати у виробництві літаків Ан-70 замість Росії

Відновити проект спільного виробництва Ан-70 можна у співпраці з НАТО
Depo.Влада
27 травня 2015 11:05
ФОТО: depo.ua

Про це заяви під час засідання робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи секретар РНБО Олександр Турчинов, Передає depo.ua.

"Хочу привернути увагу до реальних можливостей відновлення проекту спільного виробництва літака Ан-70, який в перспективі буде забезпечувати потреби наших країн у стратегічних, авіаційних перевезеннях", - зазначив Турчинов.

"Вважаємо, що штучне заморожування нашого співробітництва в оборонно-технічній галузі тільки працює на користь реваншистських імперських сил і сприяє розвитку наступальних можливостей агресора. У зв'язку з цим, ми вважаємо, що діяльність спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи та спільної робочої групи Україна-НАТО з питань оборонно-технічного співробітництва повинна бути спрямована на забезпечення координації у питаннях планування, реалізації і контролю стану виконання заходів співробітництва як на багатосторонньому, так і двосторонньому рівнях", - зазначив він.

Нагадаємо, 30 березня 2012 року за підсумками переговорів керівництва ДП "Антонов" і російської "ОАК" була досягнута домовленість про серійне виробництво літака на ДП "Антонов" (Київ) і ВАТ "ВАЛТ" (Воронеж, РФ).

Згідно зі схемою промислової кооперації, українська сторона повинна була забезпечити виготовлення і поставку крила в зборі і двигунів Ан-70, російська - виготовлення агрегатів планера, фюзеляжу і остаточну збірку літака.

Зазначимо, з 2014 року Україна доопрацьовує проект Ан-70 самостійно, оскільки після анексії Криму співпраця з Росією у військово-технічній сфері була припинена. 

Нагадаємо також, за повідомленнями ЗМІ, Росія викреслила із державної програми озброєнь до 2020 року літак АН-70.