Турчинов просить Раду скасувати закон про амністію бойовиків

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов зареєстрував проект постанови про скасування закону про амністію учасників проросійських бандформувань, що діють на Донбасі
Depo.Влада
4 листопада 2014 19:16
ФОТО: depo.ua
Турчинов просить Раду скасувати закон про амністію бойовиків
Турчинов просить Раду скасувати закон про амністію бойовиків

Відповідний проект постанови № 5082-П1 Турчинов зареєстрував сьогодні в парламенті, передає ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

Нагадаємо, 16 вересня 2014 року народні депутати підтримали законопроект № 5082 «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей». За відповідне рішення проголосували більше 287 нардепів.

Однак цей закон так і не був підписаний ні головою Верховної Ради, ні президентом України Петром Порошенком, а тому не набув чинності.

Відповідно до закону, від кримінальної відповідальності звільняються особи, які в період з 22 лютого 2014 р. до нині на території Донецької та Луганської областей, на якій проводилась антитерористична операція, скоїли діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, та які під час вчинення зазначених діянь:

1) були учасниками збройних формувань або особами, задіяними в діяльності таких формувань;

2) брали участь у діяльності самопроголошених органів у Донецькій, Луганській областях або протидіяли проведенню антитерористичної операції.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко запропонував РНБО та парламенту скасувати закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини.