Турчинов пригрозив окупантам "знищити будь-який міст" в разі загрози на морі

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що нові ракетні комплекси допоможуть Україні захищатися в морях і дозволять знищити Керченський міст

Турчинов пригрозив окупантам "знищити бу…

Про це він розповів в інтерв'ю "BBC Україна", повідомляє Depo.ua.

"Ми системно працюємо над посиленням берегової оборони Чорного і Азовського узбережжя. З цією метою будуть залучені нові та модернізовані ракетні комплекси", – сказав.

"Це дозволить нам не тільки ефективно протидіяти будь-яким десантним операціям, але і знищити будь-який корабель, що загрожує нашій країні на відстані 300 кілометрів, навіть коли він розташований в порту базування", – додав Турчинов.

"Не буде для нас проблемою, у випадку загрози, знищити будь-яку переправу або міст, зокрема і той, що дуже розрекламований", – заявив він.

"Агресія Росії не зупинить наші плани щодо створення корабельно-катерного угрупування ВМС у Азовському морі", - запевнив Турчинов.

"Ми повинні довести всьому світу, що Україна не втратила своїх позицій в Азовському морі, і це море, де діє міжнародне право і можуть перебувати як українські, так й іноземні кораблі", – сказав секретар РНБО.

Він підтвердив, що українські військові кораблі й надалі намагатимуться йти через Керченську протоку попри дії росіян із анексованого Криму.

Турчинов також вважає логічним, щоб кораблі НАТО з'явилися в Азовському морі й "довели, що Росія повинна рахуватись з міжнародним правом". Але поки що ця ініціатива Києва "не отримала відповіді".

Нагадаємо, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю.

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

Росія і ще 18 країн на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку не підтримали резолюцію "Проблема мілітаризації АР Крим та міста Севастополь, України, а також районів Чорного та Азовського морів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme