РНБО розробляє п'ятирічний план для оборонки

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) зараз розробляє програми розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року
Depo.Влада
24 червня 2015 09:50
ФОТО: depo.ua

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає depo.ua з посиланням на "Новое Время".

"Зброя та техніка, які сьогодні має наша армія, проектувалися і вироблялися в минулому столітті, тому наше завдання - забезпечити ВСУ всім необхідним, що відповідає викликам XXI століття. Наші зброя і техніка повинні не поступатися, або перевершувати російські зразки", - заявив Турчинов на міжвідомчій нараді з питань державної цільової оборонної програми.

При цьому він зазначив, що програма, над якою працює РНБО, дає відповідь і розуміння того, який результат буде отриманий протягом п'яти років. "Це стосується як нестачі нових і сучасних видів озброєння, так і засобів розвідки, цифрового зв'язку тощо. Тому перед нашим ОПК стоїть масштабне завдання забезпечити потреби країни в сучасних видах озброєння і військової техніки, що має відповідати викликам часу", - сказав Турчинов.

"До подібних стратегічних питань необхідно підходити системно і планово, так як розвиток ОПК передбачає серйозні витрати, які потрібно планувати заздалегідь", - додав секретар РНБО.

Крім того, Турчинов підкреслив, що на базі затвердженої програми повинні плануватися оборонні видатки бюджетів наступних років. "У свою чергу, показники, визначені в програмі, стануть основою для розвитку ОПК до 2020 року, довгострокових контрактів і завдань для вітчизняних вчених, конструкторів і виробників", - резюмував він.