Турчинов попередив про відновлення бійні на Донбасі

Секретар РНБО України Олександр Турчинов вважає, що щоденні провокації російської сторони на Сході України можуть перерости в повномасштабні військові дії
Depo.Влада
30 травня 2016 16:15
ФОТО: depo.ua

Про це Турчинов заявив на зустрічі з главою Литовського сейму Лорета Граужінене, передає depo.ua з посиланням на прес- службу РНБО.

"Росія – це не третя сторона, а агресор. Це їхня зброя використовується для ведення вогню на Сході, це їхні солдати вбивають українців, це вони розв'язали війну", – сказав він.

Секретар РНБО зазначив, що Росія на сході України системно використовує нову зброю.

"Ми бачимо, як Росія щодня прицільно обстрілює українські позиції, при цьому відпрацьовуючи застосування нової зброї і нових прийомів ведення бою, повністю ігноруючи базові позиції мінських угод", - сказав Турчинов, додавши, що в результаті цих обстрілів Україна втрачає своїх воїнів кожного дня.

Секретар РНБО зазначив, що небезпечні тенденції, які почалися в травні, "можуть перерости в повномасштабні військові дії". У зв'язку з цим, за його словами, Україна змушена готуватися до адекватної відповіді, і єдине що може стримати Росію – сильна українська армія. У цьому контексті він наголосив на важливості отримання від Заходу військово-технічної допомоги.

"Ми активно розвиваємо оборонно-промисловий комплекс, але повністю не можемо закрити потребу у всьому спектрі озброєнь, необхідному для захисту України", - сказав Турчинов, додавши, що рішення про військово-технічну допомогу від союзників потрібно не після активізації бойових дій, а в якості превентивного заходу, щоб не допустити цього.

Нагадаємо, раніше речник Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко висловив припущення, що Росія намагається змусити всі сторони переговорів піти на їхні умови щодо розгортання озброєної місії ОБСЄ на Донбасі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада