Турчинов не хоче крісла Яценюка і чекає на смерть "Народного фронту"

Турчинов відсидиться у нинішні каламутні політичні часи в тіні і буде нарощувати вагу власного політичного бренда
Depo.Влада
19 травня 2015 06:00
ФОТО: depo.ua
Турчинов не хоче крісла Яценюка і чекає на смерть "Народного фронту"
Турчинов не хоче крісла Яценюка і чекає на смерть "Народного фронту"

Повідомлення про те, що Турчинов може вже восени зайняти місце Яценюка, виглядають, м'яко кажучи, висмоктаними. Базуються вони на кількох гіпотезах - по-перше, Яценюк себе дискредитував і тягне вниз весь рейтинг двох стовпів коаліції БПП та НФ вниз, по-друге, Яценюк занадто непоступливий щодо Банкової, по-третє, заміна прем'єра знову таки на представника НФ, який більш лояльний до Банкової та популярний в народі і напругу в суспільстві знімить, і коаліцію до купи утримає. Всі три гіпотези не витримують критики.

По-перше, рейтинг БПП - це не рейтинг Порошенка, і хоча Яценюк справді тягне вниз і той, і інший, все ж Порошенко має підстави почувати себе більш впевнено і з олімпійським спокоєм спостерігати, як Арсеній Петрович топить себе та НФ, а БПП і його - Петра Олексійовича лише трохи притоплює. Зрештою, за дії Яценюка, хочуть вони того чи ні, несуть відповідальність усі 5 суб'єктів коаліції.

По-друге, НФ конкурент для Порошенка і тому знімати напругу в суспільстві і піднімати рейтинг НФ якось не повинно вписуватися в стратегію Банкової напередодні парламентських виборів, а непоступливість Яценюка - річ яку можна ще трохи потерпіти.

І, саме головне, вся ця ротація категорично не потрібна самому герою чуток Олександру Турчинову. Адже недарма Олександр Валентинович, за власним бажаннім, усунувся від неспокійного політичного життя і з'являється на публіці лише в камуфляжі секретаря РНБО на різних полігонах, навчаннях та випробуваннях зброї. Так би мовити тримає марку "кривавого пастора" у "робочій відпустці". І всі страсті по тарифам, корупції в уряді, відсутності реформ і так далі його не стосуються. І влізати у все це він не має поки що жодного бажання. Принаймні поки самі українці не відчують запит не на політікана, а на "старого солдата", якого з себе ліпить Турчинов.

Не буде Турчинов і з моральних міркувань підсиджувати Яценюка, адже, в них існують певні домовленості і, щоб не говорили про Турчинова він їх дотримується. Зрештою, якщо б Турчинов і став прем'єром, а відтак і формальним лідером НФ, це Народний фронт не врятувало би. Адже він і так являє з себе кілька груп, а так виділиться ще й хай малочисельна, але окрема група ображених "яценюківців". Але навіть не це головне питання для Турчинова. Справа в тому, що йому байдуже, що буде з Народним фронтом. Більше того, поки той існує Турчинов не хоче до нього близько підходити, але й піти з НФ для Олександра Валентиновича було б якось негарно. Тож якщо б НФ помер "природньою смертю" через вибори, то Турчинов зітхнув би із полегшенням і міг би струсити з ніг своїх прах "яценюків", "авакових", "пашинських" і так далі. Як він це зробив із Юлією Тимошенко. А далі Турчинов вільний і самодостатній птах, який може починати власне політичне життя із далеким прицілом. І навіщо ці перспективи зараз псувати прем'єрством?