Турчинов: Нам потрібна західна зброя до початку активних військових дій

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що необхідно зняти всі обмеження у військово-технічній співпраці України з країнами Заходу, що, зокрема, стосуються постачання зброї
Depo.Влада
13 липня 2015 14:58
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає depo.ua.

"Дії Росії повністю знецінили систему колективної безпеки Європи, яка показала свою повну неефективність. І Україна, що відмовилася від ядерної зброї, опинилася фактично наодинці з агресором. Так, у нас є моральна та фінансова підтримка, з нами співпрацює МВФ, хоча ви знаєте, які у них жорсткі вимоги, але чому досі заблоковано постачання нам зброї?", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Турчинова, такі обмеження щодо України пояснюються тим, "щоб не дражнити Путіна". "Але його, навпаки, якраз і дражнить те, що ми не отримуємо необхідного нам високоточного летального озброєння, сучасні військові технології... Чинником миру в Європі може бути лише потужна українська армія, яка готова зупинити просування Путіна на захід, і це треба розуміти усім світовим політикам", - наголосив секретар РНБО.

На його думку, Україна має, спираючись на власні сили, випереджальними темпами розвивати свій оборонно-промисловий комплекс, здійснити серйозне реформування сектора безпеки, створити одну з найсильніших в Європі армій та перейти на стандарти НАТО.

Турчинов додав, що постачання зброї - це досить тривалий і складний технологічний процес, який здійснюється під суворим міжнародним контролем.

"Усі етапи потребують проходження складної дозвільної процедури. Зброю треба завантажити, відправити, прийняти і головне - треба підготувати людей, які зможуть її ефективно застосовувати. Це робота не одного дня. А коли розпочинається активна фаза протистояння, то час йде на години і доби, а не на місяці і роки. Ми намагаємося донести це до наших партнерів. Зброя потрібна до початку активних військових дій, а не після їх закінчення!", - підсумував секретар РНБО.

Нагадаємо, посол  України в США Валерій Чалий заявив, що Україна наразі активно отримує зброю, в тому числі летальну, від країн Заходу.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua.