Турчинов наказав готуватися до атак російських кібершпигунів

Російська Федерація посилює кібершпигунство в Україні
Depo.Влада
11 липня 2016 17:37
ФОТО: depo.ua

Про це під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

За його даними, аналіз материалів розвідки та СБУ, що надходять в апарат РНБО, дає підстави стверджувати, що Москва активно веде агресивну політику в кіберпросторі, яка є елементом гібридної війни.

"Актуалізуються й інші кіберзагрози, зокрема, зростає кіберзлочинність та активізується кібершпигунство", - сказав Турчинов.

Він нагадав, що самі ці проблеми покликана розв'язати нещодавно ухвалена Стратегія кібербезпеки України. Саме тому, на думку Турчинова, Національний координаційний центр кібербезпеки має стати системоутворюючим елементом всієї системи кібербезпеки та кіберзахисту України.

Турчинов наголосив на важливості запровадження чіткої спеціалізації державних суб'єктів забезпечення кібербезпеки.

"У стислі терміни ми повинні провести огляд наявних сил, засобів та можливостей нарощування потенціалу реагування відповідних державних органів. Має бути чітко відпрацьований механізм взаємодії та інформаційного обміну суб'єктів кібербезпеки у разі виявлення кібератак та кіберінцидентів", - додав він.

Секретар РНБО України наголосив, що в рамках діяльності створеного Центру "має бути побудована чітка вертикаль контролю і координації заходів у сфері кібербезпеки".

"Особливу увагу буде приділено процесу опрацювання інформації, виробленню дієвих механізмів оперативного реагування на загрози", - зазначив Турчинов і додав,, що кожен виклик, який надходить з кіберпростору, "повинен отримати нашу активну та асиметричну відповідь".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада