Турчинов: Лише народ може створити справжній Майдан і справжню революцію

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов привітав із Днем гідності та свободи
Depo.Влада
21 листопада 2016 09:48
ФОТО: depo.ua

Він наголосив, що спроби "підпорядкувати Майдан своїм амбіціям та інтересам" приречені на поразку, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

"Досвід Помаранчевого Майдану і Революції Гідності доводить, що ні гроші, ні  партійна кон'юнктура, ні політичні інтереси не можуть організувати Майдан. Лише народ, його воля здатні створити справжній Майдан і справжню революцію. А той, хто намагається сфальшувати Майдан, створивши штучну кальку, підпорядкувати його своїм амбіціям та інтересам, буде приречений на поразку. Майдан - це воля та душа народу. Її неможливо ні підробити, ні зупинити, ні знищити!" - підкреслив Турчинов.

Він нагадав про події, які відбувалися 3 роки тому.

"21 листопада. Три роки тому почалася Революція Гідності. У той день, двадцять першого, люди зібрались на Майдані, тому що по-іншому не могли. Напередодні Янукович дав команду Азарову припинити "проєвропейську балаканину". Не витрачати фарбу на розмальовування фасаду європейськими зірками, а кондово, без будь-яких маскувань, вести Україну до "Тайожного" (Митного) союзу, перетворюючи нашу країну не лише де-факто, але і де-юре на одну з колоній жорстокої, брудної та неохайної Росії", - цитують секретаря РНБО.

За його словами, тоді українців "навіть не думали питати, чи хочуть вони до Росії знову", як і в випадку із підписанням Харківських угод, які продовжували перебування Чорноморського флоту у Криму і давали право російським солдатам безперешкодно розгулювати зі зброєю територією півострова.

"Три роки тому ми вийшли на Майдан, щоб захистити свій вибір, отримати можливість побудувати цивілізовану, європейську, демократичну, вільну Україну. Ми вийшли на Майдан, щоб нас побачили і почули. Ми хотіли змінити країну і не збиралися відступати. Кожен день для нас був як останній. Спочатку були сотні, їх підтримали тисячі, але після спроби розігнати мітинг кийками, після побиття студентів піднялись сотні тисяч та мільйони людей. Волі мільйонів ніщо не могло протистояти - ні зброя, ні сила, ні підступність. Майдан переміг - перемогла Революція Гідності! За це ми змушені були заплатити страшну ціну - ціну життя найкращих синів та доньок України. Вічна пам'ять Героям, які віддали свої життя за нашу з вами свободу!" - зазначив Турчинов.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада