Тупицький передав печатку КСУ судді, який був проти скасування антикорупційних законів

Згідно з інформацією Telegram-каналу "ЛЕЩЕНКО ТУТ", відсторонений президентом Володимиром Зеленським голова Конституційного Суду України (КСУ) Олександр Тупицький передав печатку заступнику Сергію Головатому

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на відповідний допис.

"Новини з життя відстороненого голови Конституційного Суду Олександра Тупицького. Державне казначейство заблокувало його підпис. Також Тупицький позбавлений права розпорядження печаткою КС. Йому нічого не залишалося робити, як своїм же розпорядженням віддати печатку заступнику голови КС Сергію Головатому", – наголошується у повідомленні.

Уточнюється, що в іншому випадку всьому КСУ загрожувала невиплата зарплати.

"Отже, Тупицький позбувся кабінету, охорони, держдачі, права підпису і печатки. І (нардеп від ОПЗЖ і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор, – ред.) Медведчук його не зміг ніяк захистити", – підсумували у автори каналу.

Зазначимо, що Сергій Головатий, який був призначений ще Петром Порошенком 27 лютого 2018 року, є колишнім нардепом і членом Венеційської комісії. Присягу він склав 2 березня 2018 року. 

17 вересня 2019 року на спеціальному пленарному засіданні КСУ його було обрано заступником голови суду.

Головатий – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України та заслужений юрист України.

Він також був одним із чотирьох суддів КСУ, які проголосували проти визнання кримінальної відповідальності за недостовірне декларування неконституційним, і тимчасово відмовилися від роботи в КСУ.

Нагадаємо, раніше в УДО прокоментували недопуск Тупицького до КСУ.

Довідка: 29 грудня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького від посади судді КСУ.

Згідно з повідомленням прес-служби Зеленського, таке рішення він ухвалив "після отримання та опрацювання фахівцями Офісу президента клопотання Офісу генерального прокурора".

До дого прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється у вчиненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні завідомо неправдивих свідчень. Йшлося про справу приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

5 січня 2021 року судді КСУ провели збори й ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

19 січня стало відомо, що Управління державної охорони (УДО) не допустило Тупицького до будівлі КСУ відповідно до запиту Державного бюро розслідувань (ДБР).

Водночас у ДБР заявили, що Тупицький перешкоджає розслідувати провадження щодо нього.

Сам Тупицький викликав на місце подій правоохоронців через перешкоджання виконанню ним службових обов’язків.

1 лютого стало відомо, що до Верховного Суду надійшов позов Тупицького. В ньому він оскаржує указ президента щодо відсторонення від посади.

3 лютого Верховний Суд відмовився відкривати провадження щодо відсторонення глави КСУ.

Читайте також: Зеленський проти Тупицького: Чому у війні Банкової з КСУ не переможе ніхто

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme