Тука розповів подробиці плану з реінтеграції Донбасу

Нове Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб готує план дій щодо реінтеграції Донбасу
Depo.Влада
24 травня 2016 12:48
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів заступник керівника цього міністерства Георгій Тука, передає depo.ua.

За словами заступника міністра, заклик скоріше почати реінтеграцію адресований і протилежній стороні конфлікту. Тука зазначає, що питання виборів на контрольованих територіях стоїть на останньому місці, оскільки в нинішніх умовах ні про які вибори і мови бути не може.

"Метою реінтеграції є відновлення цивільного способу життя, як на контрольованих, так і на контрольованих територіях, відновлення української влади, повернення місцевих цивільних жителів до нормального способу життя. Це вимагає певних зусиль як від влади, так і від міжнародного співтовариства. Слід також зазначити, що судячи з досвіду міжнародних центрів, що займаються вивченням збройних конфліктів, якщо протягом п'яти років не відбувається реінтеграція території, то практично цей процес вже не відбувається ніколи", - заявив він.

За його словами, план буде оформлятися у вигляді державного документа, після чого буде представлений на розгляд президента та Раді національної безпеки і оборони.

"Вибори – це останній крок. Перед тим, як проводити вибори, потрібно здійснити низку заходів, які забезпечать законність виборів, їх відповідність українському законодавству, участь всіх політичних партій, безпека виборчих комісій та засобів масової інформації", - додав Тука.

Він зазначив, що реінтеграція звільнених територій передбачає кілька напрямків роботи.

"Одне з них – це відновлення зруйнованої і пошкодженої інфраструктури, ліній електроживлення, водопостачання, ремонт і відновлення роботи медичних та шкільних установ. Дуже великий перелік того, що треба зробити.Крім того, треба створювати нові робочі місця, тому що зараз, на жаль, проблема безробіття дуже гостра на сході, і її має вирішувати в тому числі і держава з залученням міжнародних донорських організацій і наших вітчизняних підприємців. Тому що ніхто за нас створювати додаткові робочі місця не буде", - вважає Тука.

Тука уточнив також, що якщо для цього виникнуть передумови, то можуть бути відновлені соціальні виплати тим, хто залишився на окупованій території.

Нагадаємо, Кабмін оцінив витрати на першочергове відновлення Донбасу в 5,8 млрд грн.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада