UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ЦВК звернулася до поліції через скандальний округ №50

Центральна виборча комісія звернулася до Національної поліції для проведення перевірки обставин порушення законодавства про вибори в одномандатному виборчому окрузі №50, що в Покровську на Донеччині, під час позачергових виборів народних депутатів України

ЦВК звернулася до поліції через скандаль…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу ЦВК.

Під час засідання 5 серпня на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному виборчому окрузі № 50, у тому числі з поміткою "Уточнений", протоколів Центральної виборчої комісії та окружної виборчої комісії ОВО № 50 про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці Комісія встановила підсумки голосування в цьому окрузі, про що склала відповідний протокол.

Разом з тим ЦВК прийняла постанову "Про факти порушення виборчих прав в одномандатному виборчому окрузі № 50 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня  2019 року".

Зокрема, 3 серпня 2019 року під час приймання пакетів з виборчими документами дільничних виборчих комісій виборчих дільниць № 140760, 140762, 140766, 140767, 140769, 140771, 140773, 140774, 140775, 140756, 140782, 140784, 140787, 141065 представниками ЦВК було встановлено відсутність серед документів ДВК виборчих дільниць № 140756, 140787, 141065 пакетів із контрольними талонами виборчих бюлетенів для голосування в ОВО № 50, серед документів ДВК виборчої дільниці № 140773 – пакету із списком виборців на цій виборчій дільниці, що відображено у відповідному акті приймання-передачі виборчої документації.

Також під час проведення ЦВК на виконання судових рішень повторного підрахунку голосів виборців на вказаних виборчих дільницях виявлено обставини, які можуть свідчити про те, що певні документи зазнали впливу сторонніх осіб з метою спотворення результатів волевиявлення виборців на відповідних виборчих дільницях, що може бути кваліфіковано правоохоронними органами як кримінальне правопорушення.

Окрім того, виявлені комісією обставини можуть свідчити про підробку виборчих документів, незаконне знищення виборчої документації, ухилення членів виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин, що відповідно до Кримінального кодексу України є кримінальним правопорушенням.

Відтак комісія звернулася до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у постанові обставин порушення законодавства України про вибори в одномандатному виборчому окрузі № 50 під час позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року та вжиття згідно із законодавством України заходів реагування.

На підставі протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі №50 комісія встановила результати позачергових виборів народних депутатів України в ОВО №50, визнавши обраним народним депутатом України Требушкіна Р.В.

Зазначимо, в одномандатному виборчому окрузі №50 перемогу здобув кандидат від "Опозиційного блоку", міський голова Покровська Руслан Требушкін. Друге місце з різницею в 206 голосів посів самовисуванець, мер Добропілля Андрій Аксьонов.

Нагадаємо, 1 серпня Центральна виборча комісія ухвалила постанову про перерахунок бюлетенів по 3 дільницям ОВК №50 (Покровськ, Мірноград, Добропілля і Добропільський район.

Як повідомлялось, в Покровську невідомі агресивно налаштовані люди взяли в облогу членів виборчої комісcіі ОВК № 50.

2 серпня ЦВК визнала бездіяльною комісію на проблемному окрузі у Покровську та вирішила самостійно перерахувати голоси. А поліція завела справу на ОВК №50, яка не перерахувала голоси.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"