ЦВК звернулася до Національної поліції щодо значної кількості змін виборчих адрес в Одеській області

Центральна виборча комісія 4 серпня під час засідання звернулася до Національної поліції України щодо значної кількості змін виборчих адрес в Одеській області

Про це Depo.ua повідомили у Секретаріаті Комісії.

ЦВК просить провести перевірку дотримання вимог законодавства під час подання до органів ведення Державного реєстру виборців звернень щодо зміни виборчих адрес громадян на адреси фактичного проживання, що належать до територій Кароліно-Бугазької сільської (Білгород-Дністровський район), Таїровської селищної та Фонтанської сільської (Одеський район) територіальних громад Одеської області.

Зазначається, що рішення ухвалено у звʼязку з виявленням Комісією під час здійснення повноважень розпорядника Реєстру значної кількості звернень виборців щодо зміни їх виборчих адрес на адреси фактичного місця проживання, що належать  до територій вищезазначених територіальних громад. При цьому багато звернень стосуються зміни виборчих адрес виборців на адресу одного і того самого житлового будинку або навіть квартири в ньому. А їх сумарна кількість становить понад 86 % загальної кількості звернень, задоволених органами ведення Реєстру, що здійснюють свої повноваження на території Одеської області.

Згідно з законом України "Про Державний реєстр виборців", у разі звернення щодо зміни виборчої адреси у відповідній заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Комісія відзначила, що в разі зміни виборчої адреси громадянина за його зверненням, належність такого громадянина до відповідної територіальної громади та проживання на відповідній території визначатиметься за новою виборчою адресою – фактичним місцем його проживання. А це зумовить набуття ним права голосу на відповідних виборах.

Водночас, звернення до органу ведення Реєстру щодо зміни виборчої адреси на адресу, за якою громадянин фактично не проживає, є порушенням вимог законодавства. А вчинення такої дії з метою голосування на відповідних місцевих виборах за певних кандидатів може призвести до спотворення результатів таких виборів.

Довідково:

На цих територіях зазначена проблема не нова. Під час організації підготовки та проведення місцевих виборів 2015 року ЦВК вже зверталася з подібним питанням до Міністерства внутрішніх справ України для перевірки обставин та відповідного реагування.

На той час до ЦВК надійшли звернення пʼяти кандидатів у депутати Затоківської селищної ради міста Білгород-Дністровський Одеської області. В них йшлося про незаконне втручання у виборчий процес чергових місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, пов’язане із здійсненням реєстрації місця проживання значної кількості осіб у селищі Затока, які фактично не були жителями цього населеного пункту. Метою таких дій, на думку суб'єктів звернення, могло бути створення умов із застосуванням підкупу виборців для голосування за певного кандидата. Внаслідок цього могли бути спотворені результати виборів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"