ЦВК допустить на вибори партії, в яких менше третини жінок

Вищий адмінсуд дозволив ЦВК не притримуватися гендерної квоти, а реєструвати до участі у виборах місцеві осередки партій, у списках яких немає 30% жінок
Depo.Влада
5 жовтня 2015 15:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив перший заступник голови ЦВК Андрій Магера у коментарі РБК-Україна, передає depo.ua.

"Вищий адміністративний суд закрив провадження у справі (за позовом партії "Самопоміч", - ред.) і скасував попереднє рішення Київського апеляційного адміністративного суду, яке було на користь "Самопомічі". Отже, роз'яснення ЦВК щодо того, що недотримання гендерної квоти не є підставою для відмови у реєстрації місцевих осередків політичних партій, залишилось чинним", - сказав Магера.

Нагадаємо, 2 жовтня ЦВК подала апеляцію на рішення Київського апеляційного суду щодо обов'язкового дотримання гендерної квоти на місцевих виборах.

30 вересня Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення ЦВК від 23 вересня, згідно з яким недотримання норми закону "Про місцеві вибори" про представництво осіб однієї статі у виборчих списках не є підставою для відмови в реєстрації.

Раніше, 28 вересня, "Самопоміч" подала позов до Київського апеляційного адміністративного суду з вимогою визнати відповідне рішення ЦВК в частині дотримання гендерної квоти незаконним.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua