UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ТСК у справі Гандзюк зібралась на перше засідання

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів проводить дводенне виїзне у Херсоні

Його відкрив голова ТСК Борислав Береза, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Нам повідомили, що всі місцеві правоохоронці отримали дозвіл від слідчих СБУ для надання нам всієї інформації. Тому сподіваюсь на те, що робота (ТСК – ред.) буде більш ніж плідною", - сказав Береза.

Він наголосив, що комісія не повинна займатися підміною функцій правоохоронних органів.

"Не втручаючись в роботу слідчих органів, нам необхідно назбирати важливу інформацію, що може допомогти розслідуванню і запобігти вчиненню таких злочинів у майбутньому... Ми повинні з'ясувати, чи дійсно професійно та фахово проведено було слідство і чи всі причетні до цієї справи були залучені для допиту для того, щоб отримати інформацію", - заявив Береза.

Першим члени ТСК заслухали у відкритому режимі голову Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера, заступника голови ОДА Євгена Рищука, Херсонського міського голову Володимира Миколаєнка.

Щодо перших трьох посадовців, то членів ТСК цікавили питання їхніх особистих стосунків з Гандзюк, можливих конфліктів з нею, їхніх версій щодо причин вбивства Гандзюк, оцінки вагомості впливу Гандзюк на депутатський корпус Херсонської міської ради та деякі інші питання.

А потім у закритому режимі, без ЗМІ та громадськості, Тимчасова слідча комісія перейшла до заслуховування представників правоохоронних органів.

Завтра ТСК продовжить свою роботу у Херсоні.

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада України схвалила постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів".

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя. З опіками Гандзюк ушпиталили. Напад на чиновницю розслідують як замах на вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Замах на вбивство херсонської чиновниці Катерини Гандзюк розслідують як замовний.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. Вона подякувала за хороші слова на її підтримку і за погані слова, адже вони, за її словами, ще більше мотивують вийти з лікарні. Обпечена кислотою жінка зазначила, що має не дуже гарний вигляд, але він кращий, "ніж вигляд справедливості і правосуддя в Україні".

4 листопада активістка Катерина Гандзюк, яка дістала тяжких опіків під час замаху на неї, померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Того ж дня слідчі змінили кваліфікацію нападу на чиновницю Херсонської міськради, кваліфікувавши його як закінчений злочин.

5 листопада Національна поліція передала кримінальне провадження у справі про вбивство Катерини Гандзюк до Служби безпеки України (СБУ).

Також 5 листопада народні депутати пригрозили блокувати трибуну Ради, якщо не буде створено ТСК.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme