ТСК озвучила попередній звіт та етапи розкрадання української армії

Тимчасова слідча комісія (ТСК) щодо розслідування розкрадання в Збройних Силах України має намір оприлюднити відповідний звіт в газеті "Голос України"

ТСК озвучила попередній звіт та етапи ро…

Про це повідомив секретар Комітету з питань національної безпеки та оборони, голова ТСК Іван Вінник на засіданні комісії, інформує Depo.ua.

"Ми навмисно показуємо цю статистичну інформацію в нашому звіті, який ми пропонуємо опублікувати в "Голосі України". Треба бачити масштаб руйнувань армії, який був здійснений в період з 2004 по 2014 роки", - сказав Вінник.

Він зауважив, що процес розкрадання української армії можно умовно поділити на чотири етапи:

Перший етап - 1991-1996 роки

"Цей етап характеризується відмовою від тактично-ядерного озброєння, приєднання до Договору про звичайні Збройні сили в Європі. Таким чином були створені умови поступового, системного зниження рівня боєздатності ЗСУ, тому що Росія в той момент почала вважати Україну своєю колонією, частиною створюваної на той час Російської імперії. Самостійність в ухваленні військових рішень їм більше не була потрібна. Тому всі подальні рішення булит продиктовані з Російської Федерації", - заявив Вінник.

Другий етап - 1997-2005 роки

"Цей етап характеризується скороченням кількості військ...Фактивно в ці роки під керівництвом президентів Кучми, Ющенка, міністрів оборони Кузьмука, Марчука, Гриценка скорочується чисельність військ, формується нова структура ЗСУ та намагання створити ефективну систему управління. Знаєте, що це означає? Протиповітряна оборона була поділена на три округи, і зокрема Південний округ який у 2014 році мав би захищати повітряний простір України від вторгнення російських літаків, він керувався не з центрального штабу, він керувався рішенням керівника округу. Таку форму децентралізації військового управління. Так реформу вчинив так званий керівник Генштабу Замана, який зараз бігає по ефірах і розповідає, як нам будувати оборону країни", - обурився очільник ТСК.

Третій період - 2005-2012 роки

"Це період Ющенка, Кузьмука, Гриценка, начальників Генштабів Кириченка, свідо характеризується значно поглибленим процесом системного зниження рівня боєздатності. Найбільшу кількість техніки продав Гриценко. Зараз треба з'ясувати, скільки вона коштувала. Скорочення особового складу ЗСУ та кількості наявного озброєння", - поінформував Вінник.

Четвертий етап - 2012-2014 роки

"Добивали вже оборону України міністри з російським громадянством Саламатін, Лєбєдєв, які ігнорували будь-які можливі загрози перед Україною, вважали Росію нашим братом, розформовуали все, що могло оборонятися з північно-східного боку, передислоковували підрозділи в Крим, комплектували їх місцевим населенням, які вже перебували під безпосереднім контролем ФСБ. У подальшому 85% зрадили присязі на вірність Україні", - констатував Вінник.

Нагадаємо, сьогодні, 5 грудня, Вінник повідомив, що вартість військового майна, яке Україна втратила за 1997-2014 роки, склала приблизно 200 млрд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme