Ціна Сенцова: Чим Україна заплатить Путіну за полонених

Україна та Росія практично домовилися про обмін полоненими

Андрій Коваленко

Обмін полоненими відбувається. Родичі полонених на Росії моряків заявили, що вони вже в Україні і їм це підтвердили. Речниця СБУ Гітлянська каже, що переговори тривають і лишилося трошки. Генпрокурор Рябошапка робить перепост у Фейсбуці інформації рядової дівчини з ВР про те, що обмін відбувся. Росіяни вже пишуть про завершення "холодної війни". А Офіс президента просить почекати...

Сенцов, Гриб , Балух, Карпюк... Всі вони повертаються додому, а затримані в Україні росіяни вирушають в Москву.

В цій історії важливими є кілька моментів.

1. Ціна обміну для України.

Росію історично ніколи не цікавили власні громадяни. Вони не визнавали їх своїми у багатьох війнах. Тому вартість Сенцова - це не Вишинський. Як й інших наших міняють не на полонених росіян з українських тюрем. Їх міняють на ресурси і територію. 

На останньому саміті G7 обговорювали повернення Росії і формат G8. Трамп і Макрон найбільше висловлювалися за такий сценарій, але за умови врегулювання конфлікту з Україною. Лише потім Велика Британія, Німеччина, президент Зеленський та інші почали говорити, що повернення росіян неможливе. Та лише українська сторона згадала про Крим. В інших він не стоїть на порядку денному.

А ще є заява Зеркаль про антиросійські санкції, які буде важко втримати. І дзвінок Макрона Зеленському після голосування у ВР за новий уряд - розмова була якраз про це, а ще війну і G7. Раніше Макрон говорив з Путіним… А ще раніше Трибунал ООН наказав Росії звільнити полонених моряків...

Тому ціна за Сенцова та інших - це можливе пом‘якшення європейських санкцій, а може навіть й американських. Якщо Україна за цим піде на нову Велику угоду по миру. Щось на зразок всім відомої великої угоди в Будапешті.

Такий сценарій влаштовує майже всіх. Європа нарешті зможе вести спокійно бізнес з РФ. Трамп підійде до виборів 2020 на хвилі переможця, який владнав конфлікт, "породжений" адміністрацією Обами та демократами. Україна отримає мир. От тільки на умовах агресора із подальшим особливим статусом Донбасу і реінтеграцією маріонеткових республік на умовах Москви.

Росія ж отримає більше можливостей для розколу України зовнішніми зусиллями і внутрішніми, за допомогою власної партії ОПЗЖ в парламенті і купою інформаційних ресурсів.

Друге питання - внутрішнє. І, на перший погляд, надто банальне: чи давати звільненим полоненим Героя України. Насамперед, Олегу Сенцову. Ми всі пам‘ятаємо досвід Порошенка із Савченко. І ким виявилася Савченко після російської тюрми. Так само ми не знаємо, чи вдалося росіянам зламати і завербувати наших хлопців. ФСБ цілком здатна на це. Тому нова влада має подумати над питанням нагород, не наступивши на граблі попередників. І про подальшу долю цих людей також. Умовний Сенцов стане потужним піаром для Зеленського. Але ким він буде після звільнення? Писатиме книги, зніматиме кіно або ж займатиметься театром. Чи піде в умовне Держкіно та вище... Це питання, яке мають вирішити. І СБУ повинні працювати зі звільненими із російського полону. Бо ворог підступний.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада