Суддя Печерського суду поскаржилася на погрози від прокуратури у справі Єфремова

Суддя Печерського райсуду Києва Оксана Царевич заявила, що під приводом допиту в прокуратурі їй погрожували у справі колишнього регіонала Олександра Єфремова
Depo.Влада
27 лютого 2015 16:38
ФОТО: depo.ua
Суддя Печерського суду поскаржилася на погрози від прокуратури у справі Єфремова
Суддя Печерського суду поскаржилася на погрози від прокуратури у справі Єфремова

Про це вона заявила у зверненні до посла Америки в Україні Джеффрі Пайєтта, текст якого опублікував «Закон і Бизнес», передає depo.ua.

«23.02.2015 мене викликали на допит до прокуратури м. Київ, де під приводом допиту були висловлені погрози про необхідність ухвалення рішення у справі про застосування запобіжного заходу щодо Єфремова О.С. у вигляді тримання під вартою», - написала вона, зазначивши, що «враховуючи положення Кримінального процесуального кодексу України, практики Європейського суду з прав людини, іншого рішення я прийняти не могла».

При цьому Царевич повідомила про погрози подальшого кримінального переслідування стосовно неї та її колег у ході чергового допиту в прокуратурі 26 лютого, на який Царевич викликали, за її словами, «після оголошення мною судового рішення не такого, яке від мене вимагали винести».

Також вона згадала у своєму зверненні обшук в її робочому кабінеті «з грубим порушенням положень Кримінально-процесуального кодексу України, у тому числі коли я була відсутня».

Крім того, у ЗМІ на наступний день була висловлена і поширена позиція керівників органів держави про те, що у неналежному розслідуванні злочинів на території держави винні положення Кримінального процесуального кодексу України, написала суддя.

У зв'язку з усім вище перерахованим Царевич попросила посольство США в Україні вивчити і взяти до уваги викладені факти. Також за можливістю суддя попросила зустрічі зі співробітниками посольства, пише видання.

Нагадаємо, 27 лютого обшук київською прокуратурою у Печерському районному суді закінчився близько опівночі, який тривав вісім годин.

26 лютого прокуратура нагрянула з обшуком до Печерського суду Києва. Обшук пройшов у рамках кримінальних проваджень щодо одіозних суддів Оксани Царевич і Віктора Кицюка за фактом винесення ними завідомо неправосудних рішень.

Того ж дня Оксана Царевич прибула до прокуратури Києва у відділ за дотриманням законності. У прокуратурі заявили, що Царевич переслідувала Автомайдан з особистих інтересів.

Як повідомляв depo.ua, 25 лютого вона звільнила з-під варти під заставу на підставі лінгвістичної експертизи Олександра Єфремова, якого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

На початку лютого генпрокурор України Віктор Шокін звернувся до народних депутатів з поданням про взяття під варту трьох суддів Печерського суду - Оксану Царевич, Віктора Кицюка та Сергія Вовка.