Труба пожалівся, що оточення Порошенка хоче звільнити його через Конституційний суд

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що чинні народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" готують подання в Конституційний суд щодо визнання неконституційними окремих норм закону про ДБР для того, щоб усунути його із займаної посади

Про це Труба повідомив у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

"У фракції Порошенка готують "блискавку" до Конституційного Суду – подання про визнання окремих норм закону про ДБР такими, що не відповідають Конституції України. А саме, там вважають, що президент України не мав права делегувати своїх представників до конкурсної комісії з обрання директора ДБР та його заступників, а також призначати мене на посаду", – зазначив він.

Проте Труба зауважив, що закон про ДБР розробляли депутати від "БПП", голосувала за нього вся "фракція Порошенка", а він сам урочисто його підписав.

"Три роки тому Порошенко делегував своїх представників до складу конкурсної комісії, механізм роботи якої, нагадаю, визначили його депутати з "БПП". Три роки ця комісія безперебійно працювала, і питань до неї у екс-президента не виникало. Ця комісія, за задумом депутатів "БПП", обирає не лише директора ДБР та його заступників, а ще близько 160 працівників ДБР керівної ланки та управління внутрішнього контролю", – зазначив очільник ДБР.

Труба наголосив, що призначення цих переможців вони чомусь не оскаржують, а фракція Порошенка свого часу вчепилася у цю норму мертвою хваткою.

"Чи є логіка в цих діях? Звичайно – вона дуже "політична": оскільки Порошенко не може вплинути на мене для закриття 12 проваджень, учасником яких він є, значить, потрібно знайти спосіб, щоб прибрати мене з посади. Хай ось такий дивний", – переконаний він.

Проте, як відзначає Труба, не можна звільнити всіх слідчих ДБР, всіх прокурорів ГПУ, які здійснюють контроль, не можна змінити всі закони.

"Хоча до закону про ДБР у нас є дуже багато питань – надто професійні юристи його готували", – резюмував він.

Нагадаємо, 12 серпня п'ятий президент України Петро Порошенко прибув на допит до Державного бюро розслідування.

Пізніше стало відомо, що другий допит Порошенка тривав дві години.

Також ДБР може провести наступний допит Порошенка за допомогою поліграфа.

Нещодавно Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо можливої організації п'ятим президентом України Петром Порошенком незаконного переправлення осіб через держкордон під час поїздки на Мальдіви у 2018 році. Як відомо, у січні 2018 року на Мальдівах Порошенко орендував приватний острів за $500 тисяч.

Раніше директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що проти п'ятого президента України Петра Порошенка порушено 11 проваджень.

Як відомо, Державне бюро розслідувань засекретило інформацію щодо відкритих кримінальних проваджень, у яких фігурує Порошенко.

13 серпня Печерський районний суд Києва дав дозвіл на допит п'ятого президента України Петра Порошенка в Державному бюро розслідувань (ДБР) із застосуванням поліграфа.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада